Kudret Narının Faydaları: Kanser Hücrelerini Öldürüyor, Bağışıklığı Güçlendiriyor

kudret narının faydaları

Kudret narı, üzerinde topaklar olan bir salatalığa ya da kabağa benzeyen garip görünümlü bir meyve olsa da, dünyadaki en sağlıklı yiyeceklerden biridir. Kudret narı, vücudun düzgün çalışması için gerekli olan çeşitli vitamin ve minerallere sahiptir. Bu sağlıklı bileşenlerin yanı sıra, günümüzde en yaygın kronik hastalıkların bazılarıyla mücadele etmeye ve hatta iyileştirmeye yardımcı olabilecek aktif bileşikler içerir. Kudret narının faydaları için okumaya devam edin.

Kudret narının faydaları

Kudret Narının Sağlığa Faydaları

Kudret narı, geleneksel olarak aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli mide ve bağırsak bozukluklarının tedavisinde kullanılır.

  • Mide ağrısı
  • Ülser
  • Kolit
  • Kabızlık
  • Bağırsak solucanları

Ayrıca böbrek taşları, ateş, sedef hastalığı, karaciğer hastalığı, adet ağrısı ve HIV / AIDS için destekleyici bir tedavi olarak kullanılabilir.

Kudret Narının Diyabete Faydaları

Araştırmalar, kudret narında insülinde bulunanlara benzer bileşiklerin bulunduğunu göstermektedir. Glikozun hücrelere taşınmasını ve karaciğerde ve kaslarda enerji depolanmasını teşvik ederek kan şekerini düşürür. Kudret narı insülin duyarlılığını, glukoz toleransını ve insülin sinyalini iyileştirir ve hatta kilo vermeyi desteklemeye yardımcı olabilir.

Kudret Narının Kansere Faydaları

Kudret narının şeker hastalığına karşı faydalı özellikleri, şaşırtıcı şekilde kanser hücrelerini öldürmeye yardımcı olur.

Kanser hücrelerinin hayatta kalmak için şekere ihtiyacı var. Colorado Kanser Merkezi Üniversitesi, kudret narının pankreas kanseri hücrelerinin glikozu kullanmasını önlediğini ve günlük kudret narı suyu tüketiminin pankreas kanseri riskini %60 oranında azalttığını tespit etti.

Kudret narı aynı zamanda sitotoksik etki (hücreye toksik şekilde etki edip hücreyi öldüren ya da fonksiyonunu durduran) gösteriyor. Bu özelliği ile kanserin yayılmasını önlüyor. Laboratuvar ortamında fareler üzerinde yapılan deneylerde, kudret narı ile beslenen deneklerde kanserin yayılmasının %51 oranında azaldığı kaydedilmiştir.

Meyve ayrıca lösemi, akciğer kanseri, yumurtalık kanseri, göğüs kanseri ve skuamöz hücreli karsinomun (cilt kanseri) tedavisinde de olumlu sonuçlar göstermiştir.

Kudret narının kanser üzerindeki etkileri, dünyanın çeşitli ülkelerindeki seçkin üniversite ve kurumlarda araştırılmaya devam ediyor. Kim bilir, belki bir kaç yıl içinde kanser hastalarına kemoterapi yerine kudret narı tedavisi uygulanacak.

İlgili yazı: Kanser Hücrelerini Yok Eden Besinler

Kudret Narının Bağışıklığa Faydaları

Kudret narının, bir C vitamini olmak üzere çok sayıda antioksidan ve diğer gerekli besinlerle dolu olduğu için daha güçlü bir bağışıklık fonksiyonuna katkıda bulunduğu belirtiliyor. Her porsiyonunda yaklaşık 55 mg C vitamini içerdiğinden, bağışıklık sistemini güçlendiren bir mikro besin olarak kabul edilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.