Kanser Hücrelerini Yok Eden 5 Besin

kanser hücrelerini azaltan yiyecekler

Kanser, vücudun tamamına yayılabilen anormal hücre büyümesinin neden olduğu bir hastalıktır. Hücrelerin çoğalması kanserli veya iyi huylu olabilen tümörlere neden olabilir. İlgili hücre tipine göre sınıflandırılmış 100’den fazla kanser türü vardır. Anjiyogenez, vücuttaki kan damarlarını oluşturan fizyolojik bir süreçtir.

Bu süreç, bir yaralanmaya maruz kaldığımızda ve vücudun iyileşmeye başlaması için kan damarlarını yeniden yapılandırılması gerektiğinde başlar. Anjiyogenez de kanserle ilişkilidir. Süreç, inhibitörler ve aktivatörler tarafından düzenlenmektedir. Kanser, inhibitörlerle yakından ilişkili olmasına rağmen, aktivatörler, anjiyogenez için önemli olan vasküler hücre büyümesini uyarmaktan sorumludur. Hastalık ve süreç tırmandığında, kanseri yenmek için anjiyogenezi durdurmamız gerekir. Zor gibi görünse de, diyetinize aşağıdaki yiyecekleri ekleyerek bu duruma destek olabilirsiniz:

Kanser Hücrelerini Yok Eden Besinler

kanser hücrelerini öldüren besinler

Zerdeçal

Sağlığa çok faydalı olan zerdeçal ve içeriğinde bulunan kurkumin, anjiyogenezi durdurabilir ve kanserin gelişimini ve yayılmasını önleyebilir.

Kahve ve yeşil çay

Her gün kahve ve yeşil çay içmek son derece faydalıdır. Bazı çalışmalara göre, her iki içecek de kanseri durdurma yeteneğine sahiptir.

Domates

Domates likopen olarak bilinen bileşiği bol miktarda içermektedir. Likopen, kanser riskini azaltabilen güçlü bir antioksidandır. Yapılan çalışmalara göre, likopen yağa dönüşür ve yüksek sıcaklıklara maruz kaldığında miktarı artar. Bu da, pişmiş domatesin kansere karşı en iyi şekilde savaştığı anlamına gelir.

Yabanmersini ve ahududu özü

Bu meyveler, oksidatif stres, anjiyogenez ve kanseri önleyebilecek özel fitokimyasallar açısından zengindir.

yabanmersini ve ahududu

Bitter çikolata

Bitter çikolata, güçlü antikanserojen özelliklere sahiptir ve günlük olarak tüketilmelidir. Ancak, farklı sağlık sorunlarına yol açabileceğinden kararında tüketilmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.