Karaciğer Temizliği İçin Nane+Portakal+Limon Kürü

karaciğer temizliği: karaciğeri temizleyen kür

Karaciğer temizliği, vücudunuz için hayati öneme sahip bu organın düzgün çalışması için ona yapabileceğiniz en büyük iyiliktir. Karaciğer, yalnızca vücudu temizlemekle kalmaz, aynı zamanda şeker ve besinleri depolar, hemoglobin, insülin ve hormonları dengeler, amonyağı üreye dönüştürür, metabolizmayı destekler ve yaşlanan kırmızı kan hücrelerini yok eder. Vücudunuzdaki diğer organların düzgün çalışmaması bazı belirtilere neden olurken, karaciğerdeki sorunlar durum ciddi hale gelene kadar hiçbir belirti göstermeyebilir. Örneğin sindirim sisteminiz düzgün çalışmadığında şişkinlik ve karın ağrısı, akciğerlerinizde sorun varsa nefes darlığı veya sersemlik ve kalbinizle ilgili bir sorun varsa göğüz bölgenizde yanma yaşayabilirsiniz. Bu nedenle düzenli olarak karaciğer temizliği yapmak, potansiyel hastalık risklerini azaltmak ve vücudunuzun daha sağlıklı olmasını sağlamak için kritik öneme sahiptir. Aşağıda karaciğerinizi doğal yollarla temizlemek için oldukça etkili bir kür tarifi paylaştık. İşte karaciğeri temizleyen kür!

Karaciğer Sağlığı Nasıl Korunur?

Karaciğeriniz, vücudunuzdaki atık ve toksinleri filtrelemekle görevlidir. Yediğiniz ve içtiğiniz gıdalardaki tüm besinler karaciğerinizden geçer. Bu nedenle karaciğer sağlığınız için bol miktarda lif ve besin içeren sağlıklı gıdalar tüketmelisiniz.

Ayrıca düzenli beslenmek, alkolden mümkün olduğunca uzak durmak, aşırı şekerli gıdalar tüketmekten ve ilaç kullanımından kaçınmak karaciğer sağlığı için son derece önemlidir.

Tüm bu önlemlere ek olarak, aşağıda paylaştığımız karaciğeri temizleyen içecekle etkili bir karaciğer detoksu yapabilir ve kendinizi yenilenmiş gibi hissedebilirsiniz.

karaciğer temizliği yapan kür

Karaciğer Temizliği İçin Doğal Kür

Malzemeler:

 • 1 litre içme suyu
 • Bir avuç taze nane yaprağı
 • Bir bardak taze sıkılmış portakal suyu (tanecikleri ile birlikte)
 • 1 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu
 • 1 çay kaşığı rendelenmiş limon kabuğu
 • Bal (tatlandırmak için)

Hazırlanışı:

 1. Kaynar suya nane yapraklarını ekleyin.
 2. 5 dakika pişirin ve limon kabuğunu ekleyin.
 3. Ocaktan alın ve soğuyana kadar bekleyin.
 4. Karışıma portakal, limon suyu ve balı ekleyin.
 5. İyice karıştırın ve gün boyu aralıklarla tüketin.

Karaciğer Temizleme Küründeki Malzemelerin Faydaları

 • Portakal inflamasyonla savaşan, kalp-damar hastalıkları, göz hastalıklarını ve bağışıklık sistemi eksikliklerini önleyen C vitamini açısından zengin bir kaynaktır. Ayrıca portakal suyunda bulunan tanecikler, karaciğerin filtrelediği kanda bulunan ve toksik maddeler içeren safradan kurtulmak için bir sünger görevi yapar.
 • Limon mükemmel bir detoks gıdasıdır. Toksinlerin aktivitesini engelleyen ve vücudunuzun bunları doğal olarak atma yeteneğini geliştiren yüksek miktarda Sitrat içerir. Ayrıca, Hollandalı araştırmacılar limon kabuğu içindeki bileşiğin, kan şekeri ve kolesterol seviyelerini düşürdüğünü ve bunun da karaciğer yağlanması tedavisinde faydalı olduğunu bulmuşlardır.
 • Nane, hepatit C virüsüne karşı koruyan faydalı miktarda fitoöstrojen içerir.

9 YORUMLAR

   • Dr.ların içinde altarnatif sağlık yani bitkilerin mucizesi karşı gelen çok var.
    Uyguladım mutluyum.
    Deva derdin içinde demiş düşünür.
    Kimyasal ürünler çareler çok zarar.
    Karadut un lekesini Karadut yaprağı çıkarır, istediğin kimyasal kullan hikaye

  • 2 günde 1 olacak şekilde 1 hafta boyunca uygulamanızda bir sakınca olacağını düşünmüyoruz. Ancak ilk uygulamanızda normal olmayan bir şeyler olduğunu fark ederseniz uygulamayı bırakmalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.