Ünlülerin Kırmızı Halıda Giydikleri Elbiselere Ne Oluyor

kırmızı halı kıyafetleri

Ödül gecesi modasının popüleritesi, neredeyse ödülün ön plana çıkmasını engeller hale geldi. ABD’de yayın yapan E! kanalı, 2017 Oscar’ları için bir yayın gününü kırmızı halıya ayırdı.

Kırmızı halı, tasarımcılar için markalarını tanıtmak için en göze çarpan ve zahmetli yollardan biri. Aslında, bazı üst düzey tasarımcılar, en iyi aktrisler ve müzisyenlere elbiselerini veya mücevherlerini kullanmaları için yıldız gücüne bağlı olarak 100.000 ila 250.000 dolar arasında değişen büyük paralar ödüyorlar.

kırmızı halı

Yıldızı daha düşük diğer ünlülerse, kırmızı halılı fotoğraf slayt gösterilerinde tasarımcının adının görünmesi için tasarımcıya ait bir elbise, el çantası ya da elmas çivili bir kolyeyi ücretsiz olarak ödünç alıyorlar.

Peki, kırmızı halı toplandıktan ve televizyon kanalları bir sonraki etkinliğe geçtikten sonra bu pahalı elbiselere ne oluyor? Elbise bir daha asla giyilmemek üzere bir dolaba mı giriyor, yoksa tasarımcı kuru temizleyiciye götürüp tasarımı için müşteri mi bekliyor?

Bazı cevaplar için bir Hollywood stilisti olan Ariana Weisner’a ulaştık. Bazı cevaplar için bir Hollywood stilisti olan Ariana Weisner’a ulaştık. Ödül şovları, basın turları ve dergi yayınları için ünlüleri izleyen Weisner, ödül törenleri için ödünç alınan elbiselerin yüzde 100’ünün tasarımcıya geri döndüğünü söylüyor.

Weisner, “Nadir durumlarda tasarımcı elbiseyi ünlüye hediye ediyor” diyor ve Jenniferjennifer lopez yeşil dekolteli elbise Lopez’in 2000 Grammy’ye giydiği yeşil Versace elbisesinin bunun en meşhur örneği olduğunu belirtiyor. “Versace ona elbiseyi hediye etti, çünkü bu ikonik bir an oldu.”

Weisner Dior, Louis Vuitton ve Chanel gibi büyük tasarım evlerinin kırmızı halı elbiselerini geri alıp arşivlerinde sakladığını söylüyor. Oscar gecesi kırmızı halıda giyilmiş bir elbisenin, kuru temizlemeye verilsin veya verilmesin herhangi bir kişinin üzerinde yeniden göremezsiniz. Ancak bu daha düşük seviyeli tasarımcılar için geçerli değildir.

Weisner, bu trend için Los Angeles ve New York’ta moda kiralama şirketlerinin yükselişine işaret ediyor. Düşük seviyeli tasarımcıların daha az göze çarpan kırmızı halı elbiseleri, o günden birkaç yıl sonra Armarium veya Rent the Runway gibi mağazaların raflarına çok iyi gelebileceğini belirtiyor.

Örnek satışlar, bir ünlünün büyük bir gece için giydiği bir elbiseye rastlayabileceğiniz başka bir yer. Bir tasarımcının deposu, geçen yıldan kalan ve mağazada tekrar tekrar denenen örnek büyüklükteki elbiseler ile dolduğunda, örnek satışlar düzenliyorlar.

Weisner, “Bazen bir ünlünün geçmişte giydiği bir elbiseyi örnek satışlardan alabilirsiniz” diyor. “Onlar genellikle oldukça ucuzlar, çünkü zaten kullanılmışlardır.”

Bir ünlünün kırmızı halıda giydiği aynı elbiseyi alamıyor olsanız bile, bire bir replikasını satın alabilirsiniz. Weisner, bir defasında bir ödül programında giyilen bir elbisenin seri üretime alındığını söylüyor. Mesela, Kate Hudson’ın 2016 Vanity Fair Oscar sonrası partisinde giydiği gümüş elbise. Tasarımcı aynı elbiseyi “sadece 3,325 dolar” fiyat ile online olarak satıyor.

Kate Hudson Kırmızı Halı

Lüks elbiseler yalnızca televizyon kanallarının ve izleyicilerin değil, aynı zamanda hırsızların da ilgisini çekiyor. 2015 Oscar’larında aktris Lupita Nyong’o, Calvin Klein tarafından 6,000 inci kullanılan 150.000 dolar değerinde beyaz bir elbise giydi. Elbisenin, Oscar’lardan bir gün sonra Nyong’o’nun Los Angeles’da kaldığı otelde çalındığı bildirildi. Ancak hırsız, gizemli bir şekilde elbiseyi geri getirdi.

Nyong'o 2015 oscar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.