Et Benleri için Çörek Otu Yağı Tedavisi

Çörek Otu Yağı Faydaları
Çörek Otu Yağı Faydaları

Et beni genellikle kahverengi veya et renginde olur. Saplı ve oldukça yumuşak oluşumlardır. Et benlerinin neden oluştuğu tıbben bilinmemektedir. Ancak et benleri özellikle şişmanlığa yatkın ve obez hastalarda daha çok görülmektedir. Ayrıca et beni olan kadınların gebelik dönemlerinde et benlerinin sayısının arttığı gözlemlenmiştir. Et benini yok etmenin çeşitli tedavi yöntemleri vardır. Biz bu yazımızda et benlerinin bitkisel tedavisi üzerinde durduk. Yazımızın devamında et benlerinin çörek otu yağı ile nasıl tedavi edildiğini ve çörek otu yağının sağlık açısından nelere faydalı olduğunu bulabilirsiniz.

Çörek Otu Yağı Nedir?

Çörek otu yağı, latince ismi Nigella Sativa olan çörek otu bitkisinin tohumlarının ezilmesi ile elde edilen yağdır. Ayrıca bu tohumlara Siyah Kimyon‘da denilmektedir. Çörek otu yağı yüzyıllardır Orta Doğu ve Güney Asya’da çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Çörek Otu Yağının Faydaları

Yapılan araştırmalar çörek otu yağının etkili bir antioksidan, antibakteriyel ve anti-enflamatuar olduğunu göstermiştir. Bu araştırmaların sonucu olarak çörek otu yağı; enfeksiyonların tedavisinde, sindirim sisteminin güçlendirilmesinde ve aşağıda sıraladığımız rahatsızlıkların tedavisinden kullanılmaktadır.

 • Baş ağrıları
 • Diş ağrıları
 • Burun tıkanıklığı
 • Nezle ve grip
 • Sindirim ve mide-bağırsak sorunları
 • Saç ve cilt problemleri
 • Alerjiler
 • Diyabet
Et benlerini düşüren çörek otu yağı tedavisi

Et Benlerinin Çörek Otu Yağı İle Tedavisi

Et benlerinin tedavisinde bitkisel olarak çörek otu yağı kullanılmaktadır. Et beni olan bölgenize günde bir çay kaşığı çörek otu yağını sürün ve bir çay kaşığı da için. Bu bitkisel tedaviye yaklaşık olarak 3 hafta devam etmeniz öneriliyor.

17 YORUMLAR

 1. Sizlere 100 de 100 sonuç ve garanti veriyoruz yerimiz yurdumuzla kendi buluşumuzun arkasındayız tamamen bitkisel bir tedavi en geç 3 gün içerisinde her türlü siğil ve benlerinizden kurtulun arayın bilgi verelim. Bu işin sonunda ALLAH razı olsun diyeceksiniz ve sonuca şaşıracaksınız.

 2. Boynumda fazla kiloya bağli olarak çıkmıştı …… mail adrrsini internette gezerken buldum maik attim cevap verdiler sagolsun gönderdilerde valla geçirdi izide siyahlığı da gitti

  Admin notu: Mail adresi veya telefon numarası paylaşımına izin verilmemektedir.

 3. 2 yaşına bikac ay kala bi kızım var başında fındık kadar bi et beni var doğuştan saçı tarayinca cok zorlanıyorum acımamak icin bazen unuturum tararim diye korkuyorum acaba ona sürsem geçermi herhangi bir zarari olurmu ameliyat olmasini istemiyorum cvp verirseniz sevinirim iyi günler

  • Sena hanım et benleri her insanda çıkabiliyor. Bebeğinizde olması da gayet normal. Saçını tararken et benlerinin acıtacağını düşünmeyin. Bu konuda içinizin rahat etmesi için Aile hekimliğindeki hemşire size içinizi rahatlatacak tavsiyelerde bulunacaktır.

 4. Benim tam kalçamda fındık kadar et benim bulunuyor bana çörek otu yağı iyi gelirmi çünkü tamamen kilot kenarında rahatsızlık verici bilgi verirseniz sevinirim Selamlar saygılar

  • Çörek otu yağı tüm et benleri için küçültücü ve düşürücü etkiye sahiptir. Ancak fındık kadar et benini düşürmek uzun zaman alabilir. Çok rahatsızlık vericiyse bir cilt uzmanına danışmanızı tavsiye ederiz.

 5. Genetik benlerle oynamak tehlikelidir. Fakat et benlerden kurtulmanın en iyi ve en kolay yöntemi manyeto ile yakmaktır. Bir çakmağın manyetosunu sökün ve etbeninin büyüklüğüne göre en az 40 olacak şekilde atış yapın bir gün sonra tekrarlayın et beninin işi tamamdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.