Duruş Bozukluğunu Düzeltmenin 3 Basit Yolu

Her gün bel ağrısı, sırt ağrısı, omuz ağrısı ya da boyun ağrısı ile başa çıkmaya çalışmak oldukça güç olabilir. Ancak, duruş bozukluğu sorununuzu çözerseniz, bu sorunların bir kısmından da kurtulabilirsiniz. Düzgün bir duruşa sahip olmak beldeki sorunları tersine çevirebilir, eklemleriniz üzerindeki baskıyı hafifletebilir ve hatta vücudunuzdaki destekleyici kasları güçlendirebilir. Bu yazıda, birkaç ipucu ve püf noktası ile duruş bozukluğunu düzeltmek ve genel sağlığınızı daha iyi hale getirmek için basit yollar bulacaksınız. Bu teknikleri günde birkaç dakika uygulayarak, duruş bozukluğu sorununuzu düzeltmeniz mümkün olabilir.

duruş bozukluğunu düzeltmenin yolları

Duruş Bozukluğunu Düzeltmenin Yolları

1. Karın Kaslarınızı Güçlendirin

karın kaslarını güçlendirmek

Karın kaslarınız (esasen bedeninizdir) tüm vücudunuzu sabitleyen şeydir. Bu kasları güçlendirmek, karın bölgesinde ve sırtta bulunanlar gibi, omurganızı düzeltmeye ve vücudunuzu dik tutmaya yardımcı olacaktır.

Karın kaslarını güçlendirmek için neredeyse vücudunuzdaki bütün kasları güçlendiren Plank egzersizine başlayabilir ya da bir profesyonelden bu konuda yardım alabilirsiniz.

2. Pilates Topuna Oturarak Çalışın

düzgün oturuş pozisyonu

Gününüzün çoğu muhtemelen ofiste oturmakla geçtiğinden, duruşunuzu düzeltmek için bu süreden yararlanabilirsiniz. Hareketsiz bir yaşam tarzı duruş için zararlı olabilir, ancak henüz endişelenmeyin. Bir pilates topu üzerinde oturarak çalışmak, sizi istemsiz olarak dik oturmaya ve bunun için de sırtınızı dik tutmaya zorlar. Bu da, karın kaslarınızı çalıştırır ve güçlenmelerine yardımcı olur. Ayrıca, özellikle ileri yaşta, duruşta kilit bir faktör olan dengeyi geliştirir.

3. Esnetme Gerdirme Hareketleri Yapın

esnetme gerdirme egzersizleri

Bir egzersizden veya iş yerinde uzun bir günün ardından, esnetme gerdirme işlemi inanılmaz derecede önemlidir. Kaslarınızı esnetmek, esnekliğe yardımcı olur ve kasları birbirine bağlayan lifleri ve tendonları güçlendirir. Bu da, kasların güçlenmesine yardımcı olur. Standart esnetme gerdirme hareketleri sıkıcı görünüyorsa, Yoga yapmayı düşünebilirsiniz. Yoga esnekliği arttırırken, kaslarınızı daha az sertleştirir ve sırayla daha kolay hareket etmelerini ve sertliği hafifletmelerini sağlar.

Küçük değişiklikler büyük bir fark yaratabilir ve uzun vadede daha iyi bir duruşa sahip olmanızı sağlayabilir. Vücudunuza dikkat etmek sağlık ve esenlik için eşit derecede önemlidir ancak çoğu zaman göz ardı edilir ve gereksiz görülür. Duruşunuzu düzeltmek için bu basit yolları kullanarak, vücudunuz hiç olmadığı kadar iyi hissedecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.