Burun Kemeri Nedir? Tedavi Yöntemleri Neler?

kemerli burun estetiği
kemerli burun estetiği

Ülkemizde özellikle sık görülen durumlardan birisi olan kemerli burun için bir çok tedavi yöntemi vardır. Kemerli Burun‘u kısaca tarif edecek olursak; Burun Estetik ameliyatlarından sonra hastaların istedikleri kavisli burunlar vardır. Ve bu kavisler içe doğru olurlar. Eğer kavisler içe doğru değil dışa doğru ve şekilsiz kavislerde var ise buna kemerli burunu denmektedir. Bir başka açıklama yöntemi olarak ise burun sırtını oluşturan kemiğinin dışa doğru çıkıntı halinde olma durumuna da denir.

Halk arasında “Laz Burnu” diye de tabir edilen kemerli burun tedavileri çetrefilli olmakla birlikte, çok zor yanları vardır.

Kemerli burunu çözmenizin iki yolu vardır. Bunları,

– Estetik ameliyatı,
– Burun Dolgusu olmak üzere 2 ana maddede inceleyebiliriz.

İki tedavi yönteminden birine karar vermeden önce şu uyarıyı yapmalıyım. Doktor konusunda dikkatli olmanız gerekli. Özellikle estetik ameliyatı olmadan önce doktorunuzun uzmanlığını sorgulayın. Unutmayın, Burun kemeri önemli burun estetiği gibi görünse de karmaşık yani diğer rahatsızlıkları da gizleye bilmektedir.

Estetik ameliyatlarında genelde Burun Kemeri ya tıraşlanır ya da törpülenerek alınır. Burun Kemeri, kıkırdak ve kemik olmak üzere iki kısımdan oluşur. Bunun doktorunuzun o anlık kararına göre ya tıraşlanarak ya da törpü ile halledilecektir. Bir diğer husus ise Burun Kemerinin çıkardıktan sonra kemiklerinizin kırılıp kırılmayacağı konusundur?

Tıp dilinde osteotomi denilen kemiklerin kırılması veya kesilmesi işlemi tüm estetik operasyonlarında gerek görülmemekle birlikte genelde Burun Kemeri alındıktan sonra  kemik kırılma işlemleri yapılır. Ya burundan ya da yanaktan yapılmaktadır.

Burun Kemeriniz alındıktan sonra ağrılarınız çok sık görülmez. Fakat hassasiyetiniz artar. Bu da zamanla düzelecektir.

Bir diğer husus ise Burun Dolgu’sudur. Estetik ameliyatlara göre daha basittir. Burun dolgusu, bir estetik operasyon gibi sonuç vermeyecek olsa da sizi mutlu edebilir. Halk arasından merak edilen bir konu olmakla beraber son yıllarda revaçtadır.

Dolgu yaptırdıktan sonra tam sonucu alamasanız bile değişimi fark edeceksiniz. Aşağıda göreceğiniz örnekler Burun Dolgusu yapıldıktan sonra alınan sonuçlardır. Burun dolgusu fiyatları ilden ile değişiyor. Ama ortalama bir rakam verecek olursam 500-1500 arası değişmekte.

Burun dolgusu ile estetiğin en başlıca ayrımları, dolguda korkmanız gerekmezken estetik operasyonda cesaret gereklidir.

Bu sebepten ötürü kararınızı verirken iyice düşünüp tartın. Doktorunuzun işinde iyi olduğuna emin olun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.