Alüminyum Folyonun Tedavi Amaçlı 4 Kullanımı

Alüminyum folyonun tedavi amaçlı kullanımları

Alüminyum folyonun kas, sırt, boyun, kol, bacak ve eklem ağrısının yanı sıra ameliyat sonrası yaraları ve yanıkların tedavisinde ve önlenmesinde son derece faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Hemen hemen her evde alüminyum folyo vardır. Dünyadaki birçok insan, yemek pişirirken yemeklerini sarmak için alüminyum folyo kullanır. Peki, alüminyum folyoyu yemekleri sarmaktan başka bir şey için kullanmayı hiç düşündünüz mü? Yazımızın devamına göz atın ve alüminyum folyonun faydaları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Alüminyum folyo, Çin ve Rusya’da doğal tedavi uzmanlarının birçok şifa uygulamasında kullandığı bir malzemedir. Bu yazıda, alüminyum folyonun muhtemelen hiç duymadığınız faydalı kullanımlarını göstereceğiz. Alüminyum folyoyu, yalnızca yemekleri sarmak yerine bu inanılmaz sağlık çözümleri için kullanmayı deneyin. Bu büyülü malzeme, soğuk algınlığı tedavisinden uykusuzlukla mücadele etmeye kadar birçok yaygın sorun için mükemmel işler çıkartıyor!

Alüminyum folyo tedavisi

Alüminyum Folyonun Tedavi Amaçlı Kullanımları

1. Yorgunluk ve Uykusuzluk İçin Kullanımı

Yorgunluktan kurtulmak için alüminyum folyo kullanmak, tüm dünyadaki uzmanlar tarafından tanınan asırlık bir gelenektir! Birkaç alüminyum folyo şeridini 2-4 saat boyunca dondurucuda bekleterek başlamalısınız. Daha sonra şeritleri yüzünüze (özellikle yanaklarınız ve göz kapaklarınız) uygulayın ve yüz kaslarınız tamamen gevşeyene kadar bekletin. Alüminyum folyoyu çıkardığınızda, yorgunluk ve uykusuzluk belirtilerinin hafiflediğini göreceksiniz.

2. Eklem Ağrıları İçin Kullanımı

Alüminyum folyonun artrit, gut, siyatik ve topuk ağrısı gibi acı verici durumları tedavi etmek için harika olduğunu biliyor muydunuz? Bu yöntemden en iyi şekilde yararlanmak için, folyoyu vücudunuzdaki en ağrılı alanın etrafına sarın ve sabitlemek için tıbbi bir bandaj kullanın. Sargıyı gece boyunca bölgede bırakın (veya gün boyunca uzanırken). Bunu 10-12 gün boyunca tekrarlayın. Sonra iki haftalık mola verin. Ağrı devam ederse, uygulamayı tekrarlayın ve kaybolana kadar bu şekilde devam edin.

3. Yanık Tedavisi İçin Kullanımı

Uzmanlara göre, alüminyum folyoda bulunan elementler yanıkları diğer birçok yöntemden daha etkili şekilde yatıştırmaya yardımcı olabilir. Hatta bazı üniversitelerin travma doktorları, yanık oluştuğunda vakit kaybetmeden bölgeye alüminyum folyo sarılmasını tavsiye ediyor! Yanık tedavisi için öncelikle bölgeyi soğuk suyla yıkayın ve yumuşak biz bezle kurulayın. Sonra ince bir tabaka yanık merhemi sürün ve üzerine steril gazlı bez yerleştirin. Daha sonra gazlı bezi alüminyum folyo ile sarın ve tıbbi bandajla sabitleyin. Sargıyı bölgedeki acının geçtiğini fark edene kadar bekletin.

4. Soğuk Algınlığı ve Grip Tedavisi İçin Kullanımı

Soğuk algınlığı ve gripten kurtulmak için alüminyum folyo kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için alüminyum folyoyu ayaklarınıza 5-7 kat halinde sarın ve bir saat kadar bekledikten sonra çıkartın. Ayağınızın 2 saat boyunca nefes almasına izin verin ve ardından işlemi tekrarlayın. Tekrar iki saat bekleyin ve işlemi bir kez daha tekrarlayın. Uygulamayı 7 gün boyunca ya da kendinizi iyi hissedene kadar tekrarlayın.

UYARI: Alüminyum folyo çok nadir de olsa bazı kişilerde alerjik reaksiyona neden olabilir. Bu nedenle uygulamaları yapmadan önce cildinizin küçük bir bölümünde deneyin. Uygulamaların denenmesinin sorumluluğu deneyen kişiye aittir.

7 YORUMLAR

  1. Aliminium vücudun kabul ederek damarlardan beyine toplanmasına ve sonuç olarakda alzeimerı tetiklemesine neden olduğu, bu yüzdende özellikle aliminium tencere ve tava kullanımı tehlikeli olduğunu zannediyorduk. Doğrumu?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.