Yuvarlak Yüzler İçin Hangi Saç Modelleri Uygundur?

yuvarlak yüzler için saç modelleri

Kadınlar genel olarak yuvarlak yüz hatlarından hoşlanmazlar. Çünkü yuvarlak yüz hatları kilolu olma durumunu işaret eder. Bundan dolayı tercih edecekleri saç modeli ile ince uzun bir görünüm elde etmek isterler. Bazı saç modelleri ve saç renkleri ile bu mümkün olabilir.

Koyu renkler hacmi daraltır. Bundan dolayı yüz hatlarını yuvarlaklaştıran bölüm olan yanak bölgelerinin hizasındaki saçlara koyu renk uygulamak gerekir. Tabi bu saçın her yerine farklı renkler uygulanacağı anlamına gelmiyor. Burada kast edilen saçın genel renginden bir ton koyu bir renk uygulanması gerektiğidir. Bir ton koyu renk istenilen gölgelendirmeyi yapmaya yeterlidir ve yüzü yanlardan bastırarak daha ince gösterir.

Yüzü yandan bastırırken üstten de uzatmak gerekir. Bunun için de saçların tepe bölgesine, bu sefer saçın genelinde kullanılan rengin bir ton açığı uygulanmalıdır. Aynı zamanda yüzü aşağıdan da uzun göstermek adına saç uçlarına da bir ton açık renk uygulanabilir. Böylece yüz hatlarındaki yuvarlaklık, saç rengi ayarlaması ile kamufle edilmiş olur.

Yuvarlak yüz hatlarına sahip kişilerin saç modeli tercihi yaparken, kakül olmayan bir model seçmeleri tavsiye edilir. Bunun nedeni ise kakülün yukarıdan yüzü daraltması ve yuvarlak hatları ön plana çıkarmasıdır. Eğer illaki kakül kullanılan bir saç modeli tercih edilmek isteniyorsa, bu durumda kaküllere genel saç renginden bir ton açık renk uygulanması gerekir.

yuvarlak yüzler için saç modelleri

Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modeli Örnekleri

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz