İngilizce Öğrenirken Okumayı Sevdirecek 10 Kitap

İngilizce öğrenenler için en iyi on kitap listemize bir göz atın! Tür, uzunluk ve tema bakımından farklılık gösterseler de hepsi okumaya aşık olmanızı sağlayacak harika kitaplar. İşte İngilizce öğrenirken okunacak kitaplar!

ingilizce öğrenirken okunacak kitaplar

“Eğer okumayı sevmiyorsan, doğru kitabı bulamamışsın demektir.”  – J.K. Rowling

Başka bir dilde okumak çoğumuz için bir hayaldir. Azim ve sabır gerektirir, ancak bir kez başladığınızda yepyeni bir dil dünyasının kapılarını açar ve kelime dağarcığınız hızla genişler.

İngilizce okumaya yeni başlıyorsanız, bir çocuk kitabı veya çizgi roman başlamak için en iyi seçenektir. Bir sonraki seviyeye geçmek için ihtiyacınız olan güveni hızla kazanacaksınız. Daha sonra romanların biraz daha basit bir İngilizceyle yeniden yazılmış versiyonlarına göz atmak isteyebilirsiniz.

Uygun bir İngilizce romana başlamaya hazır olduğunuzda, hoşunuza giden bir tür seçmek önemlidir. Kitap seçiminiz başka bir dilde okuma zorluğunu aşmanızı kolaylaştıracaktır.

O halde, gerçek bir kitap kurdunun size önerdiği, İngilizce öğrenenler için en iyi on kitap listemize bir göz atın! Tür, uzunluk ve tema bakımından farklılık gösterseler de hepsi okumaya aşık olmanızı sağlayacak harika kitaplar.

İngilizce Öğrenirken Okunacak Kitaplar

  1. The No.1 Ladies’ Detective Agency – Alexander McCall Smith

Dedektif romanları, sürükleyici oldukları için okumaya başlamak için harika bir türdür. Kullanılan dilin diğer türlere oranla basit olması, hikayelerin her zaman sürükleyici olması ve karakterlerin çok komik olması nedeniyle Alexander McCall Smith’in kitaplarını seviyoruz! Eğer bu ilk kitabı beğenirseniz, seride devam etmenizi sağlayacak daha pek çok kitap var.

  1. The Fault in Our Stars – John Gren

Romantik ve esprili ama bir o kadar da hüzünlü bu kitap tam umutsuz romantiklere göre. Gençlere yönelik bir kanser destek grubunda tanışan Hazel ve Augustus’un aşk hikayesini anlatıyor. Dili genç ve keskin, bu da onu ilgi çekici ve canlı bir kitap haline getiriyor.

  1. Harry Potter – J.K. Rowling

Harry Potter kitapları İngilizce öğrenenler için harikadır çünkü Rowling karmaşık gramer veya kelime dağarcığı kullanmaz, böylece hikayenin çoğunu anlayabilirsiniz. Veya kitapları zaten ana dilinizde okuduysanız, Harry Potter okumayı daha az sıkıcı ve daha rahatlatıcı bulacaksınız. İlk kitap çok kalın olmadığından İngilizce okuma konusunda kendinize olan güveninizi geliştirmek ve başlamak için harika bir noktadır.

  1. The Thursday Murder Club – Richard Osman

Bu neşeli kitap, çözülmemiş suçları araştırmayı seven bir grup emekliyi konu alıyor. Komik, neşeli ve otantik İngiliz diyaloğu gerçekten büyükannenizin konuşmasını dinliyormuşsunuz gibi hissettiriyor.

  1. Nine Perfect Strangers – Liane Moriarty

Bu çok satan kitap, Avustralya kırsalındaki lüks bir sağlık merkezinde, dokuz yabancının sorunlarıyla ilgilenmek için bir araya gelmesi, ancak sonunda birçok yeni sorunla karşı karşıya kalmasını konu alıyor. Karakterler arasında çok fazla diyalog olması, tipik Avustralya konuşma tarzına alışmanın harika bir yoludur. O zamandan beri bir TV şovuna dönüştürüldü, bu yüzden kitabı bitirdikten sonra diziye de devam edebilirsiniz.

  1. Eleanor Oliphant is Completely Fine – Gail Honeyman

Eğlenceli, dokunaklı ve insanın içini ısıtan bu popüler kitap, oldukça sıkıcı ve rutin bir yaşam sürdüren sıradan bir ofis çalışanının donmuş pizza yiyerek hayatta kalmasının öyküsüdür. Hikaye, büyümeyi ve uyum sağlamayı öğrenen Eleanor’un bakış açısından anlatılıyor. Bu kitap size tüm duyguları hissettirecek ve bitmesini istemeyeceksiniz.

  1. Daisy Jones & the Six – Taylor Jenkins Reid

Rock yıldızları olarak şöhrete yükseliş hikayelerini yeniden anlatan şarkıcı Daisy Jones ve grup üyelerinin fırtınalı hayatına katılın. Benzersiz bir röportaj tarzında yazılmış olan bu hikaye, kitabı ilgi çekici ve diyalog yoluyla öğrenmenin harika bir yolu haline getiriyor. Müzik tutkunlarının mutlaka okuması gereken bir kitap!

  1. The Editor – Steven Rowley

Amerikan tarihinin ve günümüz hikâyesinin bir karışımı olan bu etkileyici kitap, sonunda bir editör tarafından işe alınan, mücadele eden bir yazarın hikâyesini anlatıyor; bu kişi, First Lady Jackie Kennedy Onassis’ten başkası değil. Karakterlere aşık olacaksınız, dili çok güzel ve lirik. Sonunda gözyaşı bile dökebilirsiniz!

  1. The House on Mango Street – Sandra Cisneros

Bu kitap genellikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki okul ve üniversitelerdeki İngilizce derslerinde okutulmaktadır. 12 yaşındaki Meksikalı-Amerikalı bir kızın büyüyüp ABD’deki hayata alışma sürecini kısa öykülerle anlatıyor. Yalnızca 103 sayfalık günlük tarzında yazılmış kitabın dili oldukça basittir ve bu sayede kitap aracılığıyla çok günlük konuşmalarda kullanılan pek kelime öğrenebilirsiniz.

  1. James and the Giant Peach – Roald Dahl

Listemizdeki en eski kitap olmasına rağmen basit ama zekice hazırlanmış hikayesi, bu kitabı tüm İngilizce seviyeleri için harika bir kitap haline getiriyor. Basit gramer ve kelime bilgisi, okuyucuların sözlüklerini çıkarmalarına gerek kalmadan takip etmelerini kolaylaştırıyor. Bu kitabı bitirdikten sonra Dahl’ın diğer kitaplarını deneyin: the Fantastic Mr Fox veya Charlie and the Chocolate Factory.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.