Yüz Yogası Nedir ve Nasıl Yapılır?

Yüz Yogası nedir
Yüz Yogası nedir

Daha önce hiç yüz yogası yapmayı denediniz mi? Eğer cevabınız hayır ise, merak etmeyin yalnız değilsiniz. Çünkü bu makaleyi yazana kadar bizim de yüz yogası ile ilgili hiçbir bilgimizin bulunmadığı gibi çoğu kişinin yüz yogası hakkında hiçbir bilgisi bulunmuyor.

Yüz yogasının temelleri 90’lı yıllarda uygulanmaya başlayan ve yine daha önce duymamış olabileceğiniz ev botoksuna (yüz egzersizi) dayanıyor. Yüz yogasının amacı yüzü daha genç bir görünüme kavuşturmak olarak açıklanıyor. Yüze bir takım özel hareketlerle masaj yapar gibi egzersiz yaptırmak şeklinde uygulanıyor.

Yüz Yogası İşe Yarıyor mu?

Kasları geliştirmek için yapılan egzersizler nasıl işe yarıyorsa, yüzde bulunan kasları (yüzde yaklaşık 43 adet kas bulunuyor) çalıştırmak için yapılan yüz yogası da aynı şekilde faydalı olabiliyor. Fakat yüz yogasının yüzü gençleştirdiğine dair kesinlik kazanmış bilimsel bilgiler bulamadık. Ancak yüz egzersizlerinin yüzdeki kan dolaşımını artırarak, yüzünüze daha canlı bir görünüm kazandıracağına şüphemiz yok. Yüz yogası yaparak alacağınız sonuçlar, yüz yogasını düzenli olarak ve yüzünüze uygun şekilde yapmanıza bağlı olacaktır.

İngilizce içerikli bazı internet sitelerinde yüz yogası ile ilgili yaptığımız araştırmalarda, uygulayan kişilerin olumlu yorumlarını da rastladık.

Örneğin yüz yogası uygulayan bir kadın şöyle diyor;

“Yüz yogası yüzünüze genç bir görünüm kazandırmak için hızlı bir çözüm değil, ancak sonuçları oldukça şaşırtıcı. Yüz yogası yaparak yanaklarımda ve çene altımda gözle görülür sonuçlar elde ettim. Dudaklarımın kenarlarındaki yaşa bağlı çizgilerde de yumuşamalar oldu. Gözlerimde bir miktar genişleme olurken, göz altı torbalarım neredeyse tamamen kayboldu. Göz kapaklarımdaki kırışıklıklarda da bir miktar azalma oldu.”

Yine İngilizce içerikli sitelerde yüz yogası ile ilgili bilgiler yüz yogası uzmanlarının yüzlerine baktığımızda, yaşlarının ilerlemiş olmasına rağmen oldukça genç görünen yüzlere sahip olduklarını da gördük.

Sonuç olarak sağlığınız açısından herhangi bir zararı olmayan yüz yogasının, daha genç görünen bir yüze sahip olabilmek için tonlarca para verdiğiniz kozmetik ürünlerini düşündüğümüzde, uygulanabilir bir egzersiz türü olduğuna karar verdik.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.