Yüz Germe Teknikleri

yüz germe teknikleri

Ameliyatsız yüz germe işlemleri hiçbir şekilde cerrahi bir operasyona gerek kalmadan yüzde meydana gelen sarkma ve kırışıklıkları gideren yöntemlere deniyor. Tıbbın her geçen gün ilerleme göstermesi ile birlikte yüz germe tekniklerinde de önemli gelişmeler meydana geliyor. Özellikle yüz anatomisine bağlı olarak ortaya çıkan gelişmeler yüz germe teknolojisinin gelişmesini sağlıyor. Bu teknikler sayesinde ameliyat olmadan ameliyat sonuçlarına yakın sonuçlar elde edilerek yüzlerin sarkması ve kırışması gibi sorunlar tarihe karışıyor.

Bu konuda tedavi olmak isteyen kişiler ameliyatsız yüz germe yöntemleri ile birlikte aynı gün içerisinde sosyal ve iş hayatlarına dönebiliyorlar. Aynı zamanda ameliyat neticesinde ortaya çıkan yan etkilerin görülmemesi de önemli bir avantaj olarak ortaya çıkıyor. Kişilere ameliyatsız yüz germe yöntemleri ile genel anestezi de yapılmaması bir diğer avantaj olarak görülüyor. Aynı zamanda göz altı ışık dolgusu ile de göz altında meydana gelen şişme ve renk değişiklikleri de bu sayede giderilmiş oluyor. Bunca avantajları nedeni ile son yıllarda ameliyatsız yüz germe işlemlerinde oldukça fazla artış gözlemleniyor.

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

Birbirinden farklı 5 adet ameliyatsız yüz germe yöntemleri mevcuttur. Bu yöntemler; Prp, mezolift, hyaluronik asit taşı ve somon dna ile yüz germe yöntemleridir. Bu yöntemler cilt altına faydalı maddelerin verilmesine dayanan yöntemleri içeriyor. PRP yöntemi kişinin kendi kanından alınan büyüme faktörlerini içermesi bakımından oldukça önemlidir. Somon yöntemi ise önemli bir yapı taşı içermesi bakımından cilt onarımı konusunda oldukça etkilidir.

Cildin onarılmasını sağlaması nedeni ile ciltte bulunan hücrelerin kendisini yenilemesine neden olur ve böylelikle germe işlemlerinde cilt canlı ve sağlıklı bir görüntüye sahip olur. Kullanılan bir diğer yöntem de Mezolift yöntemidir. Bu yöntem içermiş olduğu antioksidan, vitamin ve mineral gibi fazlaca yararlı madde içermesi bakımından cildi beslemesi özelliği ile oldukça önemli bir etkiye sahiptir. Bir diğer yöntem olan Hyaluronik asit taşı ise cildin beslenmesine ve nemlenmesine destek olan bir etkiye sahiptir. Ameliyatsız yüz germe işlemlerinde PRP yöntemi ile leke ve sarkmalara, somon yönteminde cildin elastiki özelliğini kaybetmesinde, mezolift ve hyaluronik yöntemlerde cildin yenilenmesi ve canlılığını kazanmasında kullanılan yöntemler olarak dikkat çekiyor. Bu yöntemler Dr. Mustafa Karataş tarafından oldukça başarılı bir şekilde uygulanarak kişilerin ameliyatsız yüz germe ile yüzlerine canlılık gelmesini sağlıyor.

Göz Altı Işık Dolgusu

Yüz bölgesinde yapılan uygulamalar arasında en çok dikkat çeken uygulamalar arasında göz altı ışık dolgusu geliyor. Göz altı ışık dolgusu belli bir yaşa gelmiş kişilerin ciltteki hücrelerin eskimesi ve kendisini yenilememesine bağlı olarak göz altına meydana gelen koyu renkleşme gibi durumlarda yapılan dolgudur. Bu dolgu sayesinde göz altı torbaları hem daha sağlıklı görünüyor hem de yüzdeki renk değişiminin önüne geçiliyor. Kişilerde görülen göz altındaki torbaların büyümesi ya da renk değişimi başka bir hastalığın da habercisi olabiliyor.

Bu nedenle bu değişimlerin nedeni tam olarak belirlenmeden ve teşhis konmadan göz altı ışık dolgusu yapılmıyor. Göz altındaki değişim herhangi bir hastalığın belirtisi değil ise göz altı ışık dolgusu işlemlerine başlanıyor. Bu işlemler oldukça pratik işlemler olmasından dolayı kişi aynı gün içerisinde normal hayatına devam edebiliyor. Göz altı ışık dolgusunun herhangi bir yan etkisi olmaması nedeni ile birçok kişi göz altı ışık dolgusunu tercih ediyor. Yapılan işlemlerin kalıcı etkiler göstermesi de uygulamaların bir diğer önemli avantajları arasında yer alıyor. Göz altında meydana gelen değişimlerin ana nedeninin tespit edilmesi de oldukça önemli bir avantajdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.