Yüz Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır?

Yüz Dolgusu Öncesi ve Sonrası
Yüz Dolgusu Öncesi ve Sonrası

Yüz Dolgusu Hakkında Merak Edilenler

Günümüzde kırışıklıklara ufak bir dokunuşla genç bir görünüme kavuşmak çok kolay; yüz dolgusu uygulamaları bu yoldaki en büyük yardımcımız. Yüz dolgusu nedir ve nerelere yapılır? Yüz dolgusu makyajla kapatılamayan küçük kusurlardan ve kırışıklıklardan küçük operasyonlarla kurtulma biçimidir. Dolguya yüze hacim katma işlemi de denilebilir. Yüz dolgusu hakkında detaylı bilgiler yazının devamında.

yüz dolgusu nedir nasıl yapılır

Yüz dolgusu hangi bölgelere uygulanıyor?

Kırışık ve çukur olan bölgelere, ağız kenarları, dudak, burun kenarları ve kaş arasına yapılır. Dolgu bu bölgelerde enjekte edildiği zaman vücudun kendi hyolüronik asidi ile birleşerek ciltte hacim ve doğal bir görünüm sağlar.

Yüzde oluşan problemler nelerdir?

Yüzde oluşan problemler; çukurluk problemi, kırışıklı problemi ve sarkma problemi olarak karşımıza çıkıyor. Çukurluk problemlerine karşı dolgu yöntemi ile müdahale söz konusu olabiliyor. Çukurluk oluşan bölgeye dolgu yöntemi ile müdahale edildiğinde kişinin bu bölgedeki sorunundan tamamen kurtulmasını sağlanabiliyor.

Yüz dolgusu işlemi ne kadar sürüyor?

Yüz dolgusu işlemi hızlı ve basit bir yöntem olduğundan anestezi kullanılmıyor ve işlem yapıldıktan sonra kişi normal yaşantısına dönebiliyor. Ağrısı yok denecek kadar az oluyor; 10 dakika kadar sürüyor ve dolgu işlemi sonrasında 1,5-2 yıl boyunca etkisini gösteriyor.

Yüz dolgusu işlemi nerede yaptırılır?

Dolgu küçük çaplı bir uygulama ise (dudak, kaş, yanak, göz çevresi vb.) hastane ortamında; büyük çaplı uygulamalarda ise (çarpık bacak, meme, popo bölgesi ve deformite vb.) hastane ortamında steril ameliyathane koşullarında yapılması gerekiyor. Kişilerin bu konuya çok dikkat etmeleri ve ameliyathane ortamı haricinde bir yerde dolgu yaptırmaması gerekiyor. Çünkü bu tip yerlerde mikrop kapma ve sağlığından olma riski bulunuyor.

Yüz dolgusu işlemini kimler yapabilir?

Yüz dolgusu kolay bir uygulama fakat bu uygulamanın bile ince detayları mevcut. Bu detayları dolguyu bilen ve dolgu konusunda tecrübeli bir doktorun yapması çok önemli. Dolgu uygulamasını bir doktor yaparsa sağlığınızı riske atmamış olursunuz. Ayrıca doğru dolgu yapılan bölgede çökme, yüz hatlarında uyumsuzluk benzeri kötü sonuçlar da yaşanmaz.

Yüz dolgusu yapılırken acı olur mu?

Kişiyi rahatsız edecek bir acı oluşmaz. İstenirse uygulamadan önce uyuşturucu krem sürülebilir, bazı uygulamalarda lokal anestezi yapılabilir.

Yüz dolgusu işleminin yan etkileri var mı?

Uygulama bir enjeksiyon yöntemi ile yapıldığından çok hafif bir şişlik olabilir, işlem sonrasında buz uygulamak faydalı olacaktır. Özellikle dudak enjeksiyonlarında şişlik biraz fazla olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.