Vücuttaki Tüm Toksinleri Atmak İçin 3 Günlük Detoks

vücuttan toksinleri atmak için kür

Yorgun ve halsiz hissediyorsanız, vücudunuzu toksinlerden temizlemenin vakti gelmiş olabilir. Stres, kötü beslenme, hareketsizlik ve çevre kirliliği gibi şeyler zamanla vücutta toksin birikmesine yol açarak, enerjinizin düşmesine ve hastalıklara karşı savunmasız hale gelmesine neden olabilir. Vücutta toksin birikmesi aşırı kilo almaya ve iltihaplanmaya bile yol açabilir. Sindirim sisteminizi ve lenf bezlerinizi temizleyerek vücudunuzu daha sağlıklı hale getirmek için vücuttaki toksinleri atmak önemlidir.

Vücuttaki toksinleri attıran detoksu uygulamadan birkaç gün önce süt ürünleri tüketmeyi bırakın. Çünkü süt ürünleri yavaş sindirilir ve istenmeyen antibiyotikler ve hormonlar içerir.

vücuttaki toksinleri atmak için 3 günlük detoks

Vücuttaki Toksinleri Atmak İçin 3 Günlük Detoks

1. Her sabah aç karnına her birine tam bir limon sıkılmış 2 bardak su için.

Limonlu su sindirimi kolaylaştıracak ve karaciğerinizde detoks etkisi yapacaktır.

2. Kahvaltı yaparken, yemeğin yanında 1.5 bardak ananas suyu için.

Ananas, sindirime yardımcı olmak ve protein ve kolajeni daha iyi kullanmak için proteinlerin parçalanmasını sağlayan iki enzimin birleşiminden oluşan bromelain içerir.

Bromelain, kanserle savaşmaya da yardımcı olur ve bağırsak iltihaplanmasını azaltır.

3. Kahvaltı ile öğle yemeği arasında 1-1.5 bardak havuç suyu için.

Havuç, kanserle mücadele eden falkarinol bileşiği içerir. Havuçta bulunan lif, vücudun aşırı östrojen ve diğer hormonlardan kurtulmasına da yardımcı olur. Aynı zamanda sindirim sisteminizde sağlıklı mukus zarları oluşturmak için etkili olan A vitamini içerir.

4. Daha sonra kereviz, maydanoz, havuç ve ıspanak ile potasyum açısından zengin bir içecek hazırlayın ve 1.5 bardak için.

Potasyum sinirlerin ve kasların iletişim kurmasına yardımcı olur. Aynı zamanda vücudunuzdaki besin maddelerini hücrelere taşımaya ve atık ürünleri temizlemeye yardımcı olur.

5. Akşam yemeğinden yaklaşık bir saat önce, eşit oranda zencefil, kuşburnu ve nane ile hazırlanan 1 fincan mide-yatıştırıcı çay için.

Kuşburnu, içerdiği yüksek orandaki C vitamini sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir.

Nane, bağırsak spazmlarını azaltmak için Buscopan gibi ilaçlara etkili bir alternatiftir.

Zencefil bulantıyı önler, sindirime yardımcı olur ve sindirim sistemine kan akışını hızlandırır.

6. Akşam yatmadan yaklaşık iki saat önce, 340 ml saf kızılcık suyu için.

Kızılcıkta bulunan bileşenler, Koli basili gibi bakterilerin, idrar yolunun duvarları boyunca hücrelere yapışmasını ve enfeksiyona neden olmasını önleyebilir.

Kızılcığın Helikobakter pilori bakterinin midede yaşama ve ülserlere neden olma yeteneğini azaltabileceğine dair kanıtlar da vardır.

Vücuttaki toksinleri atmak için 3 gün art arda bu uygulamayı yapın. Uygulama boyunca sağlıklı gıdalar tüketin ve rahatlamak için kendinize zaman ayırın, olumsuz duygu ve düşünceleri zihninizden atın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.