Feng Shui Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

feng shui yatak odası dekorasyonu
feng shui yatak odası dekorasyonu

Feng Shui dekorasyonu oldukça detaylı bir çalışma gerektirse de, herkesin uygulayabileceği belli başlı bazı kuralları vardır ve bu kuralları her mekana uygulayabilirsiniz. Feng Shui hakkında bilgi sahibi olmak için bir önceki yazımız olan 5000 yıllık Çin Öğretisi: Feng Shui’ye göre ev dekorasyonu! başlıklı yazımızı okumalısınız.

Temel Feng Shui Dekorasyonu

– Dağınıklığı sonlandırın. Düzensiz, karmaşık bir görüntü mekanın enerjisini düşürüyor. Kullanılmayan eşyaları atın ve bozuk cihazları da mutlaka tamir ettirin.

– Ayna kullanımına dikkat edin. Karşı karşıya koymayın; ilişkilerde çatışma yarattığına inanılıyor. Giriş kapısının ve oda kapılarının karşısına da ayna koymayın, bereketin ve olumlu enerjinin kaçtığına inanılıyor.

– Giriş kapısının karşısında tuvalet varsa iptal edin ya da kapısını aynayla kaplayın. Aksi halde şansı ve bereketi götüreceğine inanılıyor.

– Giriş kapısının karşısında merdiven ya da başka bir kapı olmamalı. Aksi halde enerji akışı dik olarak gelir ve geldiği gibi gider.

– Sivri kolon ve köşelere bitki yerleştirerek olumsuz enerjiyi bloke edin.

– Mekanda hareket kabiliyetinizi engelleyen mobilya ve eşya kullanmayın. Bu sürekli mücadele ve gerginlik içinde olmanıza neden olur. Mekanda her zaman rahatça hareket edebilecek boş alan kalmalıdır.

– Banyo ve tuvalet kapılarını mutlaka kapalı tutun, sık sık havalandırın ve bu mekanları sadece renklerde dekore edin, çok süslemeyin.

Feng Shui yatak odası dekorasyonu örnekleri

Feng Shui Yatak Odası Dekorasyonu

Günümüzün üçte biri uyku halinde geçiyor. Bu nedenle yatak odalı Feng Shui öğretisinde de önemli yer kaplıyor.

– Özellikle ebeveyn yatak odasını güney-batı yönünde konumlandırın.

– Canlı bitki bulundurmayın.

– Akvaryum gibi su içeren eşyalar bulundurmayın.

– Hiçbir teknolojik alet bulundurmayın.

– Genel olarak pastel tonlar kullanın, çift iseniz kırmızıyı ya da ekleyin.

– Yatağınız direkt kapı karşısında, pencere ya da kiriş altında olmasın. En uygunu, kapıya göre çapraz konumlanmasıdır.

– Yatağın tam karşısında ayna olmasın, yansımaların huzursuzluk yarattığına inanılıyor.

– Yatağınız banyo kapısının karşısında olmasın. Bunun sağlık sorunlarını çağıracağına inanılıyor. Eğer öyle ise banyo kapısını kamufle edecek şekle boydan boya ipli bir süs geçirilebilir.

– Yatak odanızda tepeden ve güçlü bir aydınlatma yerine bölgesel ve hafif aydınlatma tercih edin.

– Çarşaf ve örtüleriniz düz renklerde olsun, özellikle geometrik desenlerden uzak durulmalı, karmaşık bir enerji yaydıkları için dinlenmeye engel olduklarına inanılıyor.

Feng Shui Yatak Odası Dekorasyonu Örnekleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.