Sağlıklı ve Huzurlu Yaşamanın 3 Temel Prensibi

Sağlıklı ve Huzurlu Yaşamın Sırları
Sağlıklı ve Huzurlu Yaşamın Sırları

Bir bireyin sağlıklı olduğunu iddia edebilmesi için beden ve ruh sağlığının bir bütün halinde iyilik içinde olması gerekmektedir. Yalnızca ruh sağlığı ya da yalnızca beden sağılığının yerinde olması sağlıklı yaşam için yeterli görülmemektedir. Kişinin sağlığını korumak için bazı önemli noktalara dikkat etmesi, yaşantısına o yönde şekil vermesi doğru olacaktır. Aksi halde oluşabilecek aksilikler can sıkıcı olabileceği gibi, kişinin yaşamını tehdit etmesi de olağandır. Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için öncelikle sağlığımızı korumak için gerekli önlemleri almakta yarar var.

Sağlıklı ve huzur yaşamanın sırları

Sağlıklı ve Huzurlu Yaşamak İçin Neler Yapmalıyız?

  • Sağlıklı yaşam için beslenme alışkanlıklarımız, yaşam kalitemiz son derece önemli. Tükettiğimiz gıdaları gelişi güzel değil de sağlığımıza yarar ve zararlarını göz önünde bulundurarak seçmeliyiz.
  • Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için uyku düzeni de ciddi anlamda önem arz etmektedir. İnsan vücudunun tam anlamıyla dinlenebilmesi için 8 saatlik bir uyku dilimine ihtiyacı vardır. Uyuma saatlerimizi bu bilgiyi göz önünde bulundurarak değerlendirmemiz, vücudumuzun yeteri kadar dinlenebilmesi için önemlidir.
  • Günlük hayat içerisinde yaşadığımız stres de insan sağlığını tehdit eden diğer bir unsurdur. Gereksiz stresten uzak durmak özellikle ruh sağlığımızı koruyabilmemiz açısından yararlı olacaktır. Stres yalnızca ruhsal değil, bedensel rahatsızlıklara da yol açabilmektedir. Aşırı stres altında olan bir kişinin şiddetli baş ağrıları, uyku düzensizliği gibi olumsuz durumlarla sık sık karşılaşması kaçınılmazdır.

Özetle, sağlıklı ve huzurlu yaşamanın 3 temel prensibini olarak sağlıklı beslenmek, yeterince uyumak ve stresten uzak durmak sıralayabiliriz.

Tüm bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak için sağlıklı yaşamın sırlarını bilmeli ve yaşantımızda dikkat etmeliyiz.

2 YORUMLAR

  1. Kendim kullandıgım bir yöntem ise, stresten uzak durmak için bol bol su içerim. Eğer etki etmiyorsa maden suyu, maden suyunu mutlaka stresli iken denemelisiniz çok iyi bir ilaç.

  2. Sağlıklı yaşamanın sırrı, yaptığım araştırmalara göre öncelikle düzenli uyku ve iyi beslenmeden geçiyor.

    Herşeyin fazlası zarar diyoruz, uyku ve yeme içmeninde fazlası zarar! Onun için düzenli gece uykusu ve sağlıklı ürünler tüketerek sağlıklı yaşayabiliriz. Sporunda sağlıklı yaşamımız için önemi çok fazla olduğunu düiünüyorum.

    Bunları başarılı bir şekilde düzenli yaptığımız taktirde, hem sağlıklı oluruz, hem hayata bakış açımız değişir, sevecen ve güler yüzlü oluruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.