Mutlu Bir Evlilik İçin Eşinize Her Gün Söylemeniz Gereken 12 Şey

mutlu bir evlilik için sözler

Mutlu bir evlilik sürdürmek, her çiftin kalpten istediği bir şeydir. Ancak evliliğin çok farklı bir dünya olmasından dolayı, evlilik öncesi ve balayı dönemindeki mutluluğu sürdürmek için eşlerin üstüne düşen bazı görevler vardır. Endişelenmeyin, mutlu evliliğin sırları gibi klişelerden bahsetmiyoruz. Kast ettiğimiz, çok kolay bir şekilde yapabileceğiniz küçük ama etkili şeyler. Evlilikte mutlu olmanın yolu, bazı küçük davranışlar ve söylenen çok basit bazı sözlerden geçiyor. Ağzınızdan çıkacak bu basit ama etkili sözler, eşinizin sizinle evli olmaktan her zaman mutlu olmasını sağlayamaya yardımcı olacaktır. İşte daha mutlu bir evlilik için eşinize her gün söylemeniz gereken 12 şey.

***Sponsorlu Reklamlar***

mutlu evlilik sözleri

Mutlu Bir Evlilik İçin Eşinize Her Gün Söylemeniz Gereken Sözler

“Günaydın” (ve “iyi geceler”)

Gününüze “günaydın” diyerek başlamayı ve “iyi geceler” diyerek bitirmeyi bir alışkanlık haline getirin. Basit bir “Günaydın tatlım” sözü her ikinizin de güne biraz daha mutlu başlamasını sağlayabilir. Uzun bir günden sonra yatağa uzandığınızda “iyi geceler” demek ise, eşinizin ilişkinizin ve bağınızın önceliğiniz olduğunu bilmesini sağlar. Günlük programlarınız aynı anda uyanmanıza veya uyumanıza müsaade etmiyorsa bile, bir arama veya mesajla onu düşündüğünüzü gösterebilirsiniz. Bu küçük sözler, evliliğinizi bir günde bile güçlendirebilir.

***Sponsorlu Reklamlar***

“Günün nasıl geçti?”

Evlilik ilerledikçe çiftler eski günlerdeki gibi birbirlerine gün içinde yaşadıkları her şeyi anlatmayı yavaş yavaş bırakmaya meyillidirler. Bu alışkanlığın ölmesine izin vermeyin. Gününüzün önemli yerlerini eşinizle paylaşmak ve eşinize gününün nasıl geçtiğini sormak, ikinizin de hala diğerinin hayatının bir parçası olduğundan emin olmanın harika bir yoludur. “Günün nasıl geçti?” diye sormanın bir başka yararı da, eşinizin ruh halini ve desteğe ihtiyacı olup olmadığını bilmenize yardımcı olur.

“Seninle gurur duyuyorum”

Eşinize onunla ne kadar gurur duyduğunuzu söylemek için büyük bir şey yapmasını beklemek zorunda değilsiniz. İster çocuğunuzun zor matematik problemini çözmesine yardımcı olsun ister evinizin boya işini halletsin, onunla gurur duyduğunuzu söylemek tüm hedeflerini ve başarılarını desteklediğinizi gösterir. Büyük ya da küçük sıkı çalışmalarının fark edildiğini bilmesini sağlar.

“Beni mutlu ediyorsun”

Tabii ki eşiniz sizi mutlu ediyor. Ama bunu ona ne sıklıkla söylüyorsunuz? Size nasıl hissettirdiğini bilmesini sağlamanın yararları vardır. Sadece “Beni güldürmene aşığım” deseniz bile, ilişkinize ve hayatınızın bir parçası olduğu gerçeğine değer verdiğinizi ona göstermiş olursunuz.

***Sponsorlu Reklamlar***

“Bu konuda ne düşünüyorsun?”

Evlilik en yüksek dereceli ortaklıktır. Eşinizin bu ortaklıkta birlikte olduğunuzu hissetmesi için büyük ya da küçük kararlar hakkındaki görüşlerini sormalısınız. Bu, cumartesi gecesi akşam yemeğini nerede yiyeceğiniz gibi küçük bir konu ya da çocuğunuzun hangi üniversiteye gitmesi gerektiği gibi önemli bir konu olabilir.

“Çok Çekicisin / Çok Yakışıklısın / Çok Güzelsin”

Eğer eşinize iltifat etmiyorsanız, takdir edildiğini hissetmesini bekleyemezsiniz. Eşinizi daha çok makyajsız ya da eşofmanlarla görüyor olsanız bile, onu evlenmeden önceki gibi her haliyle çekici bulduğunuzu bilmesi çok önemlidir. Bu onun gün geçtikte kendisini güvende ve etkileyici hissetmesini sağlayacaktır. Sadece onunla flört etmek ya da eğlenceli bir şaka yapmak bile evliliğiniz için harikalar yaratacaktır.

“Bu akşam ne yapıyoruz?”

Çiftler, yatak odası ile günlük rutinler arasında sıkışabilir ve birlikte kaliteli zaman geçirmeyi ihmal edebilirler. Eş ile dışarıda bir randevu geçirme, evliliği korumak için istatistiksel olarak kanıtlanmış bir aktivitedir. Ayrıca evden çıkmak ve biraz baş başa kalmanın harika bir yoludur. Ancak bu randevunun beş yıldızlı bir restoran ya da bir sinema salonunda olmasının zorunlu olmadığını unutmayın. Yalnızca telefon, bilgisayar ya da tablet olmadan birlikte takılıp rahatlamak için zaman ayırmak, yorucu bir gününün sonunda eşinizle bağlantı kurmanın harika bir yoludur.

“Üzgünüm”

Umarım bunu her gün söylemek zorunda kalmazsınız, ancak “üzgünüm” diyecek kadar alçakgönüllü olmalısınız ve eşini üzecek bir şey yaptığınızda sorumluluğu almalısınız. Kimse mükemmel değildir ve hatalar yapabilir. Ancak evliliğinize daha zararlı olan şey, bu hataları kabul etmeyi reddetmek, savunmak, mazeretler göstermek veya daha kötüsü hatalı olduğunuz halde ona sinirlenmektir.

“Lütfen” ve “Teşekkür ederim”

Her gün karşılaştığınız herkese “lütfen” ve “teşekkür ederim” sözlerini sarf ediyorsanız, eşiniz de sizden bu sözleri duymalı. Eşinize, “Tatlım, köpeği dışarı çıkarır mısın? Ben bir görüşme yapıyorum. Teşekkür ederim.” demeniz eşinizin, ona ve çabalarına gerçekten değer verdiğinizi bilmesini sağlar.

***Sponsorlu Reklamlar***

“Seni özledim”

Bu söz aynı zamanda “Seni düşünüyorum” anlamına da gelir. Eşinizi her sabah ve akşam görseniz bile, onu özlediğinizi ve düşündüğünüzü söylemek, onunla birlikte geçirdiğiniz zamanın sizin için ne kadar değerli olduğunu bilmesini sağlar.

“Sen benim en iyi arkadaşımsın”

Eşiniz sadece eşiniz olmamalı, aynı zamanda en iyi arkadaşınız olmalı. Tabii bu yalnızca arkadaş ortamında yapabileceğiniz bazı şeyleri onunlayken de çok rahat yapabileceğiniz anlamına gelmiyor. Ancak yargılanma korkusu olmadan ona herhangi bir şeyi söyleyebilmelisiniz. Güven, başarılı ve mutlu bir evlilik kurmanın temek dayanak noktasıdır.

İlginizi çekebilir: İlişkide Kaybedilen Güven Nasıl Kazanılır?

“Seni seviyorum”

Bunu asla yeterince söyleyemezsiniz. Bu iki kelimeyi ne kadar uzun süredir evli olursanız olun, mümkün olduğunca sık söyleyin. “Seni seviyorum” sözü asla anlamını kaybetmez. Bazı insanlar bunu abartmak istemez ancak bu söz, eşinize onu sevdiğinizi anlatmanın en kolay ve en doğal yoludur.

***Sponsorlu Reklamlar***

4 YORUMLAR

  1. Çerez olma,12 adet fikir için 12 adet tıklama algoritmasını kabul etmek ahmaklıktır
    bilgiyi 12 ye bölüp saklayarak paylaşmak hiç etik değil hatta çakallık
    Okurunu böyle kandırırsan ilerleme kaydedemez ve Çerez olursun

    • Merhabalar, uyarınız için teşekkür ederiz. Yazıyı hazırlayan editörümüz smart list özelliğini denemek için bu şekilde hazırlamış. Sitemizde buna benzer şekilde bir yazı dahi yoktur. Uyarınız üzerine bu içeriğimizi de standart makale haline getirdik. Teşekkür eder, iyi günler dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here