Kurt Adam Diyeti (Dolunay Diyeti ) Nedir? Nasıl Uygulanır?

dolunay diyeti

Son günlerde popüler hale gelen yeni bir diyet türü olan Kurt Adam Diyeti, son olarak Madonna ve Demi Moore gibi ünlülere kilo verdirmesi ile gündeme geldi. Konuyla ilgili haberlere göre Madonna ve Demi Moore, Kurt Adam Diyeti yaparak 1 günde 3 kilo vermeyi başardı. Tabii bu haberleri okuyanlar doğal olarak Kurt Adam Diyeti hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak istiyorlar. Bunu da internette diyetle ilgili araştırma yaparak sağlamaya çalışıyorlar. Sosyolife olarak Kurt Adam Diyeti’ni merak edenler için araştırdık ve diyetin tüm detaylarını yazmaya çalıştık. Kurt Adam Diyeti ile ilgili her şey haberin devamında.

1 günde 3 kilo verdiren dolunay diyeti

Kurt Adam Diyeti Nedir?

Kurt Adam Diyeti, dünyanın uydusu olan ay’ın dünyaya göre konumu gözetilerek uygulanan bir diyet türü ve bundan dolayı Ay Diyeti olarak da isimlendiriliyor. Son zamanlarda özellikle ünlüler arasında oldukça popüler hale gelen Kurt Adam Diyeti, ay’ın dünyaya göre konumuna bağlı olarak okyanuslardaki suyun çekilmesi veya yükselmesiyle oluşan medcezir (gelgit) zamanına göre planlanıyor. İnanışa göre medcezir zamanı vücuttaki sularda aynı okyanuslardaki sular gibi azalıp çoğalıyor. Bu zaman diliminde vücuttan zararlı olan sıvının atılmasını sağlayan sıvı detoksu uygulaması ile kilo vermek mümkün hale gelebiliyor.7

Kurt Adam Diyeti Ne Zaman Uygulanır?

Kurt Adam Diyeti ayın dolunay ya da yeni ay halinde olduğu dönemlerde uygulanıyor.

Kurt Adam Diyeti ya da Dolunay Diyeti’nde 2 tür plan vardır.

  • 1. Temel Dolunay Diyeti; 24 saat boyunca sadece su ve meyve suyu tüketilerek yapılır. Bu uygulama dolunay ya da yeni ay döneminde yapılır. Herhangi bir yiyecek tüketilmediği için vücudun toksinlerden arındığına inanılan diyette bir günde 3 kiloya kadar verildiğine rastlanmıştır.
  • 2. Genişletilmiş Dolunay Diyeti: Bu da temel dolunay diyetinde olduğu gibi dolunay ya da yeni ay zamanlarında 24 saat boyunca aynı şekilde yalnızca su ve meyve suyu tüketimine dayalıdır. Başlangıçtan sonra ayın belirli günlerinde diyetin diğer aşamaları uygulanır.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.