Ilgaz Dağı Milli Parkı ve Kayak Merkezi

Ilgaz Dağı Milli Parkı Giriş
Ilgaz Dağı Milli Parkı Giriş

Ilgaz; Batı Karadeniz’de Kastamonu ve Çankırı sınırları içerisinde bulunan doğa harikası bir yöremiz. Ilgaz Dağları doğa güzellikleri, ormanı, tertemiz doğasıyla özellikle kışın tatil yapmak için tercih edilen yerlerin başında gelmektedir. Kışın hafta sonları yada kendinize vakit ayırıp 1 hafta huzurlu bir tatil geçirmek istiyorsanız mutlaka Ilgaz Dağı Milli Parkı ziyaret edilmesi gereken bir yer. Muhteşem doğasıyla, yürüyüş, doğa fotoğrafçılığı, teleferik, kayak merkezleri eşliğinde kış sporlarını gerçekleştirebileceğiniz bir mekan. Kış sporu, kış aktivitelerini ve doğal güzellikleriyle huzur bulacağınız bir yer.

***Sponsorlu Reklamlar***

Ilgaz Dağı Milli Parkı Giriş
Ilgaz Dağı Milli Parkı Giriş

Kışın evlenen balayı çiftlerinin gidebileceği eşsiz yeşili, insanı büyüleyen havasını soluyacağınız romantik mekanlardan biridir Ilgaz Dağı Milli Parkı.

Yüksek kayalar ve dağlarla çevrili bir vadinin ortasındaki Kastamonu, cumbalı, ahşap evleri ile meşhur. Özgün bir mutfağı olan kentte, etli ekmek, tirit ve büryan kebabı, lezzet düşkünlerini bekliyor. Merkeze 15 km uzaklıkta, Kasaba köyündeki Mahmut Bey Camii, rengarenk ahşap işlemeleriyle adeta bir tablo görüntüsü sunuyor bize.

Ilgaz dağı, zirveleri karlı tepelerinin kucağına sakladığı kayak merkeziyle son yıllarda kayak sporu tutkunlarının yeni alternatifi. Yüksek tepeleri ve zengin ormanlarıyla Ilgaz Dağları; Ilgaz Dağı Milli Parkı ve kayak merkezine ev sahipliği yapıyor. Karakeçilik Tepesi’nin altında yer alan kayak merkezi, yoğun ormanlık bölgeden sıyrılmış bir düzlükte kurulu ,derli toplu bir alan.

Kayak merkezinin iki ana pistinden biri, dik ve zor parkurlarıyla tecrübeli kayakçılara hitap ederken diğeri hafif eğimli yapısıyla mini slalom alpin stili ve tur kayağı için birebir. 1 adet çift iskemleli, 900 metre uzunluğunda telesiyej, 1 adet 1500 metre uzunluğunda teleski, 1 adet baby-lift, bir mobil klinik ve ambulansın bulunduğu merkezde irtifa oranı minimum, 1765, maksimum 2587 metre

***Sponsorlu Reklamlar***

Ilgaz Dağı Kayak İçin En Uygun Mevsim

Kastamonu’ya Karadeniz iklimi hakim olsa da iç kısımlara doğru gittikçe hava sertleşiyor ve karasal iklim özellikleri görülüyor. Yüksek yağış ortalaması, yüksek irtifa ve pistlerin kuzeydoğuya bakması kar kalitesini arttırıyor. Kar kalınlığı, 50-200 cm arasında, Ilgaz Dağlarında kayak için en iyi sezon 1 Aralık-30 Mart tarihleri arasında.

Ilgaz Dağı Resimleri

Ilgaz’da Nerede Kalınır?

ILGAZ MOUNTAIN RESORT

10 blok ve 88 aparttan oluşan 350 yatak kapasiteli 1.sınıf bir tatil köyü. Geleneksel Kastamonu mimarisi örnek alınarak yapılan otel, kayak merkezinin en büyük ve lüks tesisi. otelde, 3 kişilik “kayın”, 5 kişilik “ladin”, 7 kişilik “ardıç” tipi dairelerde konaklama imkanına sahipsiniz. Aralık fiyatları, Kasım ayı sonunda belli olacak.

Tel: 366 239 10 46

DORUK OTEL

Harika bir manzaraya sahip olan otelde; 55 oda, restoran, şömineli lobi, balo salonu, sauna ve mağaza bulunuyor. Fiyatlar, Aralık ayında belli olacak; lütfen telefon ediniz.

Tel: 376 416 12 10

DAĞBAŞI OTEL

Kayak pistlerinin ve çam ağaçlarının yanı başındaki otel, 3 yıldızlı bir konfora sahip. 4′ü suit, 40 oda ve 100 yatak kapasitesiyle hizmet sunan tesiste odaların çoğu, pist ve orman manzaralı. Kayak odası, kayak butiği, şömineli salon, sauna, restoran ve bar müşterilerin hizmetinde. Gece aydınlatılan pistlerde kayak ve kızak partileri, jeep gezisi, havai fişek gösterileri ise otelin süprizleri…

Tel: 0366 231 56 33

***Sponsorlu Reklamlar***

***Sponsorlu Reklamlar***

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here