Her Gün Badem Yemenin 9 Mükemmel Faydası

bademin sağlığa faydaları

Bademi diğer yiyeceklerle karşılaştırdığımızda, kalorisinin oldukça düşük olduğunu ve kalsiyum, E vitamini ve anktioksidanlar içeren önemli vitaminler ve besinlerle dolu olduğunu görüyoruz. Bu özellikler bademi hastalıkları önlemek için en faydalı yiyeceklerden biri yapıyor. Badem, tüketim şekli açısından çok yönlüdür. Çiğ ya da kavrulmuş olarak kuru yemiş şeklinde tüketilebileceği gibi, salata, yoğurt veya yulaf ezmesine ilave ederek de tüketilebilir. İşte her gün badem yemenin sağlığa faydaları.

bademin faydaları

Her Gün Badem Yemenin Sağlığa Faydaları

1. Badem, sağlıklı yağlar bakımından zengin olduğu için kalp krizine yol açan kan pıhtılarının azaltılmasına yardımcı olabilir. Kanı inceltmesi atardamalarların daha az zorlanmasını sağlar.

2. Bademin kabuğundaki flavonoidlerin E vitamini ile uyum içinde çalıştığı ve böylece kalp hastalığı riskini azalttığı tespit edilmiştir.

3. Badem kanın incelmesine yardımcı olur, bu da kümelenmeyi durdurur ve ayrıca kardiyovasküler sorunlarla ilişkili riskleri azaltır.

4. Badem, alkali formunda proteinler içeren az sayıda kuru yemişten biridir. Vücudunuz yeterince alkali değilse osteoporoz (kemik erimesi), bağışıklık sistemi zayıflığı, enerji düşüklüğü ve kilo alma riski altında olursunuz.

5. Badem yağ içerir. Ancak bu yağlar iyi yağlar olduğu için endişelenmeniz gerekmez. Tekli doymamış yağlar olarak bilinen İyi yağlar, kilo vermeyi destekler.

6. Bu sağıklı atıştırmalık yalnızca hastalıkları önlemeye yardımcı olmaz, aynı zamanda daha genç kalmanıza yardımcı olur. Ayrıca kilo vermenize de yardımcı olabilir.

7. Badem gerçekten ideal bir minik enerji deposudur. İçerdiği iyi yağlar, yüksek protein ve lifler sayesinde sindirimi destekler ve daha kontrollü enerji elde etmeyi sağlar. Böylece açlığı giderirken, uyanık kalmamıza yardımcı olur.

8. Badem, kolesterolü kontrol altında tutan faydalı etkileri ve içerdiği antioksidanların iyi etkileri nedeniyle safra taşı oluşumunu azaltır.

9. Cildinize doğal ve iyi bir görünüm kazandırır ve bu sayede genç görünmenizi sağlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.