Her Gün 1 Kaşık Bal Yemenin 8 Mükemmel Faydası

her gün bir yemek kaşığı bal

Alternatif tıp son yıllarda önemli ölçüde ilerlemiştir ve birçok insan sağlığa faydaları nedeniyle kimyasal ilaçlar yerine doğal çözümleri tercih etmektedir. Doğal çözümler çoğu zaman tamamen güvenilirdir ve kullandığımız birçok ilacın tersine herhangi bir yan etkisi yoktur. Bal da sağlığa faydaları nedeniyle bu doğal çözümler arasında yer almaktadır. Her gün 1 kaşık bal yemek genel sağlığınızı desteklemenin yanı sıra, bazı sağlık sorunlarından korunma ve onları tedavi etme konusunda size yardımcı olacaktır. İşte her gün bir kaşık bal yemenin faydaları!

Her Gün Bir Kaşık Bal Yemenin Faydaları

her gün bal yemenin faydaları

1. Cildi Temizler

Bal, bol miktarda antioksidan içerir ve düzenli tüketimi vücudunuzu toksinlerden arındırır. Akne, kaşıntı, isilik, kurdeşen ve benzeri cilt sorunlarını tedavi etmeye yardımcı olan antibakteriyel özelliklere de sahiptir.

2. Kilo Vermeye Yardımcı Olur

Doktorlar kilo vermek için tüm şeker bazlı gıdalardan uzak durmanızı tavsiye ederken balı hariç tutmaktadır. Çünkü balda bulunan şeker, diğer tatlandırıcılardan bulunandan farklı bir bileşime sahiptir. Ayrıca bal, metabolizmayı hızlandırarak kilo vermenize yardımcı olur.

3. Kolesterolü Düşürür

Bal, damar tıkanıklığını ve kan pıhtılaşmasını önleyen antioksidanlar açısından zengindir. Kalp-damar sağlığınızı geliştirmek için her gün bir yemek kaşığı bal ile bir bardak ılık suyu karıştırarak içebilirsiniz.

4. Kalbi Güçlendirir

Araştırmalar balda bulunan antioksidanların atardamarların daralmasını engelleyebileceğini göstermektedir. Damar daralması, meydana geldiği noktaya bağı olarak kalp yetmezliği, hafıza sorunları ve baş ağrılarına neden olabilir. Bunu önlemek için her gün birkaç kaşık bal ile suyu karıştırarak içmeniz faydalı olacaktır.

5. Hafızayı Güçlendirir

Araştırmalar balın stresle savaşma, hücresel antioksidan savunma sistemini yeniden kurma ve sonuç olarak hafızayı iyileştirme yeteneğini göstermektedir. Ayrıca balda bulunan kalsiyum, beyin tarafından kolayca emilir ve bu da işleyişi üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir.

6. Uyku Kalitesini Yükseltir

Faydalı şeker türlerinden olan baldaki şekerler, kandaki insülin seviyesini artırır. İnsülin seviyesinin artması, melatonin hormonunu serotonin hormonuna dönüştürür ve bu hormon uyku kalitesini önemli ölçüde yükseltir.

7. Sindirim Sistemini Geliştirir

Balın antiseptik özellikleri vardır. Bu nedenle uzmanlar her gün aç karnına bir yemek kaşığı bal yemeyi tavsiye eder. Bal, sindirim sisteminin işlevini iyileştirir. sindirim sorunlarını önler ve midenizdeki herhangi bakteri ve mikropları yok eder.

8. Sinirsel Gerginliği Azaltır

Balın sinirleriniz üzerinde sakinleştirici bir etkisi vardır ve yorgun ve stresli hissettiğinizde rahatlamanıza yardımcı olabilir. Balın içerdiği glikoz, nöronlar için faydalıdır ve kan aracılığıyla kolayca emilir. Psikolojik bozuklukları önler ve anında rahatlama sağlar.

Bonus: Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Bal + Sarımsak Karışımı

Bal ve sarımsak süper iyileştirici özelliklere sahip iki gıdadır. İkisinin karışımı bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve daha sağlıklı olmanıza yardımcı olur.

Malzemeler:

  • Bir küçük cam kavanoz
  • 1 bardak bal
  • 3-4 diş sarımsak

Hazırlanışı:

  1. Sarımsakların kabuklarını soyun ve kavanoza koyun.
  2. Kavanoza balı ilave edin.
  3. Kabarcıklar oluştuysa kaşıkla alın ve kavanozu sıkıca kapatın.
  4. Kavanozu birkaç gün boyunca karanlık ve serin bir yerde bekletin.
  5. Yeteri kadar beklettikten sonra karışımı tüketmeye başlayabilirsiniz.

Kullanımı:

Bal + sarımsak karışımından her sabah kahvaltıdan önce bir yemek kaşığı tüketin ve bu şifalı karışımın sunduğu inanılmaz sağlık faydalarından yararlanın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.