Helikobakter Pylorinin Bitkisel Tedavisi: Brokoli

Helikobakter Pilori Bitkisel Tedavisi
Helikobakter Pilori Bitkisel Tedavisi

Brokoli, Helikobakter Pilori’yi Yok Eder, Ülser ve Mide Kanseri’ne Karşı Korur

Johns Hopkins Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan araştırmaya göre brokoli ve brokoli filizi, içinde barındırdığı kimyasal bir madde olan sülforafan sayesinde, helikobakter pylori bakterilerini öldürüyor, mide ülseri ve mide kanserine karşı koruma sağlıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan 50 yaş üstü bireylerin neredeyse %50’sinde Helikobakter Pylori tespit edilmiştir. Her ne kadar Helikobakter Plyori vakalarının çok azı mide kanserine dönüşse de neden olduğu mide ülseri,  gastrit, özofagus ve hazımsızlık gibi rahatsızlıkların korkunç bir şekilde arttığı görülmektedir.

Johns Hopkins Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görevli bilim adamları, sülforafan maddesinin Helikobakter Pylori‘yi etkili bir şekilde öldürdüğünü bulmuşlardır. Mide çeperini oluşturan hücrelere yerleşen Helikobakter Pylori, çok kısa süreli sülforafan‘a maruz kaldığından bile ölüyor.

Helikobakter pylori tedavisi

Brokolide Bulunan Sülforafan, Helikobakter Pylori’yi Yok Ediyor

Çiğ brokolinin neredeyse tamamı besin deposudur. Ancak hafif buharda pişirme veya tavada kızartma yöntemiyle de brokolinin içinde bulunan faydalı bileşikleri serbest bırakmak için yeterlidir.

Aşağıda helikobakter pylorinin tedavisine yardımcı olacak, brokoliyle hazırlanan basit tarifleri bulabilirsiniz

 • Hafifçe buharda pişmiş brokolinin üzerine limon sıkarak ve susam serperek tüketebilirsiniz.
 • Brokoli ve karnabaharı püre haline gelinceye kadar pişirin ve içine tercih edeceğiniz baharatları katarak lezzetli bir çorba yapın.
 • Buharda pişmiş brokoliyi, rendelenmiş peynirle bir kaç dakika hafifçe kavurarak lezzetli bir yemek yapabilirsiniz.

8 YORUMLAR

 1. lutfen bana BILGI VERIN:SU helikobaktei hakkinda internetten okudum da.bir sene once antibiotik tedavisi gördüm kayboldu..simdi tekrar var bu her sene cikarmi yaa…ve de kolarimda yuzume kasinti kizarma vicuduma ine gibi batmalar.cok sidetli bir kasinma var.bunu ilac disinda yok edecek bisey yok mu..tahlil yapildi kantahlilinde cikti yine..simdi brokolinin suyunu iciyom ac karinla fayda eder mi bilmiyom..

  • Fazilet hanım brokoli fayda ettimi ona göre başlayacağım bende lütfen yardımcı olun bende de mikrop var ilaç tedavim 2 ay önce bitti ama sıkıntılarım halen devam ediyor. Saygılar.

   • Doktorunuz tarafından uygun görülen tedavinin yanında brokoli tüketirseniz çok daha iyi sonuç alırsınız. Brokoli tek başına bu bakteriyi tedavi etmeyebilir.

 2. Arkadaşlar herkeze geçmiş olsun bu mikroptan tamamen kurtumak istiyorsanız burokoli on numara tedavi yöntemi yapmanız gereken burokoliyi kaynayan 3 bardak suya 150gr burokoliyi atın 5 dk kısık ateşte kaynatın her ögün için aç karmına birer bardak için sabah öglen akşam sabah içtikten sonra burokoliyi aç karnına yiyin bu tarifi 21 gün eksiksiz yapın inşaallah bu beladan kurtulursunuz

  • Brokoliyi kaynatmadan önce parçalayıp, kesip doğradıktan sonra 10-20dk bekletmeniz gerekmekte. Çünkü ancak bu şekilde SÜLFORAFEN maddesi açığa çıkmakta. Parçalayıp beklemeden hemen çiğ yerseniz veya bekletmetmeden pişirirseniz bu madde açığa çıkmamakta.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.