Hastalıkları Sağlıklı Beslenme İle Yenebilirsiniz

sağlıklı beslenme

Yaşamın her evresinde sağlıklı kalabilmek için beslenmenin büyük bir rolü vardır. Doğru beslenme, ideal kiloda kalmak, hastalıklardan korunmak, daha dinç ve zinde hissetmek için oldukça önemli bir kriterdir. Ayrıca çeşitli hastalıklarda beslenme hastalığın daha çabuk iyileşmesi, semptomlarının daha hafif hissedilmesi gibi açılardan değer taşır. Uzman Diyetisyen Derya Şahin, özellikle hastalık evrelerinde vücudun ihtiyacı olduğu biçimde beslenmeye dikkat çekerek, bu konuda hastalarına önemli tavsiyelerde bulunuyor. Ve sizlere diyetisyen ankara arayışlarınız için en doğru çözümleri sunuyor.

Hastalıklarda Beslenmenin Önemi Nedir?

Birçok hastalığın kaynağında yanlış beslenme alışkanlıklarının olduğu, günümüzde tüm uzmanlar tarafından desteklenen bir olgudur. Sağlıksız yağlarla üretilen, aşırı şeker içeren gıdalar çağımız beslenme anlayışında olumsuz bir durum ortaya çıkarmaktadır. Üstelik aşırı karbonhidrat içeren gıdalar, diğer unsurlar ile birleştiği zaman karaciğer sağlığı başta olmak üzere kalp ve damar rahatsızlıklarına hatta ileri evrede kanser gibi çok ciddi sorunlara dahi yol açabilmektedir. Sağlıklı beslenmek, sizleri tüm bu hastalıklara yakalanmaktan korur ve vücudunuzun her zaman gerektiği kiloda kalmasını sağlar. Ancak herhangi bir hastalığa yakalanan kimseler de hastalıklarda beslenme kurallarına riayet ederek, bu hastalıkları daha hızlı biçimde yenebilir, yeniden eski sağlıklarına kavuşabilirler. Çünkü doğru beslenme, metabolizmayı ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Bağışıklık sistemi güçlü olan bir vücut, hastalıklar ile daha yüksek bir performansta savaşabilir.

Hastalıklarda Uygulanan Beslenme Programları Nelerdir?

Sizler için diyetisyen ankara taleplerinizde en doğru çözüm önerilerini ileten beslenme ve diyet danışmanlığı programlarımızda, birçok farklı hastalıkta ihtiyaç duyulan beslenme yöntemleri hakkında bazı fikirler sunulup, beslenmenin bu yönde düzenlenmesine çalışılmaktadır. Bu diyet programlarında kardiyovasküler hastalıklar, sindirim sistemi hastalıkları, yeme bozuklukları, diyabet gibi hastalıklara özel beslenme yöntemleri uygulanmaktadır. Ayrıca kanser hastalığından korunmak için uygulanması gereken beslenme diyetleri, bu programlar arasında sizlere sunulmaktadır.

İnsan yaşamının çeşitli evreleri vardır. Bu evrelerde vücudun ihtiyaçlarına uygun olarak beslenmek, vücudu korur. Sizlere sunulan diyetisyen ankara beslenme programlarında ergenlik çağı hastalıkları, menopoz dönemi, gebelik ve emzirme dönemlerine yönelik özel diyet uygulamaları da mevcuttur. Gebelik ve emzirme dönemleri, menopoz evresi elbette bir hastalık durumu değildir.

Fakat bu dönemlerde uygulanan gelişigüzel beslenme alışkanlıkları, vücudu zayıflatarak bu evrelerin bir hastalık haline dönüşmesine neden olabilir. Örneğin menopoz döneminde kalsiyum yönünden zengin beslenmek, ileri evrede gelişecek kemik erimelerini engelleyecektir. Veya annenin emzirme döneminde aşırı yemek yemesi ileride obezite sorununa neden olabileceği gibi, kilo almamak adına gerektiğinden az beslenmesi hem bebeğin hem de annenin sağlığını tehdit edecektir. Bu nedenle hem hastalıklarda beslenme hem de insan metabolizmasının zayıf düşebileceği anlarda uygulanan beslenme oldukça büyük değer taşımaktadır.

Hastalıklarda Nasıl Beslenmek Gerekir?

Çağımızın modern tıp anlayışında beslenme ve diyet konularında oldukça başarılı bir yol katedildi. Artık herkesin metabolizmasına en uygun diyet programları ve beslenme yöntemleri ile kişiye özel listeler kolaylıkla hazırlanabiliyor. Sizler için sunduğumuz diyetisyen ankara hizmetlerinde, başvuran kimselerin bireysel farklılıkları göz önüne alınarak, özel diyet programları uygulanmaktadır. Konu hastalıklarda beslenme olduğu zaman yine bu farklılar gözetilmektedir. Ayrıca geçirilen hastalığın türü, evresi gibi nitelikler de değer taşımaktadır. Örneğin, karaciğer yağlanması veya karaciğere ait herhangi bir sorunu yaşayan bir hasta ile kalp ve damar sorunları yaşayan hastaların beslenme programları aynı olmayacaktır. Bunun dışında geçirilen hastalıkların obezite kaynaklı olup olmadığı, kişinin yaşı, boyu, kilosu gibi etkenler gözden geçirildikten sora bir diyet programı hazırlanmaktadır. Bu konular hakkında daha detaylı bilgi almak için bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.