Güneş Sonrası Kremler Ne İşe Yarıyor?

Güneş Sonrası Kremler
Güneş Sonrası Kremler

Kış ayları boyunca cildimizi nemlendirmek için çeşitli losyonlar, kremler, serumlar kullanıyoruz. Çünkü hepimiz genç bir cilde giden yolun öncelikle uygun nemlendirmeden geçtiğini biliyoruz. Ancak yaz ayları asıl dikkatli olmamız gereken aylar ve hem sağlığımız hem de güzelliğimiz için yoğun güneş nedeniyle ciltte yaşanan nem kaybını hızlı müdahale ile geriye döndürmemiz gerekiyor.

Cilt aşırı güneşe maruz kalınca nemini kaybederek kurur, gerilir ve hassaslaşır. İşte bu nedenle yoğun güneş sonrası cilt bakımı da en az güneş altında uyguladığımız koruma kadar önemli. Güneşe çıktıktan sonraki dört saat içinde acı ve kızarıklık hissediyorsanız tehlike alarmının çalmaya başladığını söyleyebiliriz. Ancak henüz geç değil. Her ne kadar bu işaretler ciltte belli oranda güneş hasarı olduğu anlamına gelse de güneş yanığını tedavi etmek düşündüğünüz kadar zor değil. Yapmanız gereken cilde kendini onarması için ihtiyaç duyduğu nemi sağlamak ve hassasiyet giderici ürünlerle cildi yatıştırmak.

Beş Adımda Cildi Güneşten Korumak

Güneş koruyucu ürünler kullanmayı ihmal etmeseniz bile UV ışınları cildin derinine kadar nüfuz edebilir ve geride güneş yanığı gibi bir uyarıcı bırakmasa da cildiniz hasar görmüş olabilir. Cildinizi beş adımda yatıştırarak onarabilirsiniz; aloe, yuka çiçeği, salatalık veya yeşil çay gibi bitkisel içerikleri olan yangı karşıtı güneş sonrası ürünler kullanarak cildinizi serinletip yatıştırın. Vücudu içeriden nemlendirmek için bol bol karpuz, salatalık tüketin ve su için, dışarıdan nemlendirme için püre haline getirilmiş ve soğutulmuş salatalık, elma veya çiğ patates uygulayın. Yulaf ve sütü karıştırarak 10 dakika hasarlı bölgede tutun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.