Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer? (Bitkisel Çözümler)

goz alti morluklari nasil gecer

Göz altı morlukları, genetik nedenlerin dışında kalitesiz makyaj malzemesi kullanımından, uykusuz ve yorgunluğa maruz kalma gibi kadar bir çok nedenden dolayı oluşabilmektedir. Bunlar için herhangi bir cerrahi operasyona gerek kalmadan tamamen bitkisel yöntemler ile çare üretebilirsiniz. Bitkisel yöntemlerin dışında kozmetik alanında kullanılan Mezoterapi yöntemi ile de göz altı morluklarını giderebilirsiniz.

gözaltı torbaları nasıl yok edilir

Göz Altı Morlukları İçin Bitkisel Çözümler

#1. Papatya Kurusu Maskesi

1 Çay Bardağı papatya kurusu ile yarım litre su kullanarak oluşturulan maske ile göz altı morluklarını önleyebilirsiniz. Yarım litre suyu uygun bir kapta (Bakır kap tavsiye edilir) kaynattıktan sonra 1 çay bardağı papatya kurusunu yavaş yavaş ekleyip 20-25 dakika demlenmesini bekliyorsunuz. Demlenme sonucunda süzgeç yardımı ile karışımı süzüp elde ettiğimiz posayı ılık sıcaklığına geldikten sonra morlukların üzerine tampon şeklinde 5-6 dakika boyunca bekleterek uygulama yapabilirsiniz. Bu maske uygulamasını 3 günde 1 olacak şekilde yarım saat süreyle uygulayabilirsiniz.

#2. Fındık Yaprağı Maskesi

2 Yemek kaşığı fındık yağı ve 2 fincan su kullanılarak oluşturulan maske ile göz altı morlukları için önlem alabilirsiniz. 2 Fincan suyu uygun bir kapta kaynattıktan sonra fındık yağını içine dökerek 15-20 dakika demlenmesini bekliyorsunuz. Demlenen suyu buzdolabının dondurucu olmayan bölgesinde soğuttuktan sonra pamuk yardımı ile sürüyorsunuz. 10-12 dakika sonra gözlerinizin altını su ile temizliyorsunuz. Bu maske uygulamasının her gün yapılması tavsiye edilmektedir.

Genetik nedenlerden dolayı oluşan göz altı morlukları için hekim tavsiyesi almalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.