Gerilim Tipi Baş Ağrısından Kurtulmak İçin 5 Bitkisel Çözüm

gerilim baş ağrısına bitkisel çözüm

Sık sık gerilim baş ağrısı mı çekiyorsunuz? Bu baş ağrıları ile nasıl baş edeceğinizden emin değil misiniz? Öyleyse, gerilim baş ağrısından doğal ve hızlı bir şekilde kurtulmak için bir araya getirdiğimiz süper etkili ve uygulanabilir bitkisel çözümlere göz atın.

Gerilim Tipi Baş Ağrısı Nedir?

Gerilim baş ağrısı genellikle başınızın etrafında sıkı bir bant varmış gibi hissettiren sık görülen, hafif ila orta derecede bir ağrı türüdür. Gerilim tipi baş ağrısı en sık görülen baş ağrısı türüdür ve nedenleri tam olarak bilinmemektedir.

Gerilim baş ağrıları için çeşitli tedaviler mevcuttur. Genellikle sağlıklı alışkanlıklar edinmek, ilaçsız çözümler bulmak ve ilaçları uygun şekilde kullanmak ağrılardan kurtulmak için etkili yollardır.

gerilim baş ağrısı doğal çözüm

Gerilim Tipi Baş Ağrısına Bitkisel Çözümler

1. Acı Kırmızı Biber Özü

Baş ağrısını hafifletmek için baharatlı bir şey kullanmak ideal görünmese de, işe yarar. Kapsaisin içeren acı biber özü, topikal olarak uygulandığında ağrıyı azaltmaya yardımcı olur.

Nasıl uygulanır?

  1. Toz acı kırmızı biber ile eşit miktarda suyu karıştırın.
  2. Bir kulak çubuğu kullanarak karışımı burun deliklerinin her iki tarafına da uygulayın.
  3. Birkaç dakika bekletin ve daha sonra yıkayın.

2. Badem

Şaşırtıcı gelebilir ancak bir ağrı kesici yutmak yerine bir avuç badem yemek, özellikle gerilim baş ağrısını hafifletmek için çok etkili olabilir. Badem çoğu ağrı kesici ilacın içeriğinde mevcut olan bir bileşik olan salisin içerdiğinden, doğal bir ağrı kesici olarak oldukça etkili olur.

3. Organik Elma Sirkesi

Elma sirkesi, gerilim baş ağrıları için başka bir doğal çözüm olarak işe yarayabilir. Elma sirkesinin bunu nasıl yaptığı henüz bilimsel olarak anlaşılamamıştır ancak baş ağrılarını süper hızlı bir şekilde tedavi etmeyi başarmaktadır.

4. Nane Yağı

baş ağrısına nane yağı

Baş ağrısı için uçucu yağlar arasından seçim yapmak gerektiğinde, nane yağını yenebilecek hiçbir yağ yoktur. Topikal olarak uygulandığında, ağrıyı süper hızlı bir şekilde hafifletebilecek mükemmel bir yatıştırıcı etkiye sahiptir. Bu tür uygulamalar için nane yağı gibi oldukça etkili uçucu yağları, zeytinyağı veya hindistancevizi yağı gibi taşıyıcı bir yağ ile karıştırmayı unutmayın.

5. Zencefil

Zencefil, baş ağrıları için en güçlü doğal ilaçlardan biridir. Beyne mesaj gönderen, ağrı hakkında bilgilendiren bileşiği baskılayarak doğal ağrı kesici görevi görür. Gerilim baş ağrısı için bir parça çiğ kök zencefili emebilir veya bir bardak zencefil çayı demleyebilirsiniz.

İlgili yazı: Her Gün Zencefil Tüketmenin Sağlığa 9 Faydası

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.