Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Facebook Arama Kayıtları Nasıl Silinir
Facebook Arama Kayıtları Nasıl Silinir

Facebook’ta kişileri, sayfaları veya grupları bulabilmeniz için bir arama bölümü var. Bu arama bölümünde yaptığınız her arama Facebook Arama Geçmişi‘ne kayıt ediliyor. Ancak hemen telaş yapmayın. Çünkü Facebook arama geçmişi silinebiliyor. Bu yazımızda adım adım Facebook Arama Geçmişi nasıl silinir sorusunu cevapladık.

2018 yılı itibariyle 2.1 milyardan fazla üye sayısına ulaşan dünyanın en büyük sosyal paylaşım platformu Facebook, her zaman iyi vakit geçirebileceğiniz bir yer olmayabiliyor. Facebook’un özellikle çiftler arasında sürekli tartışma konusu olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Bunun nedenlerini eski sevgiliyi gizlice takip etmek, sevgili veya eşi bir tanıdıktan kıskanmak veya partnerinizin sizden önceki yaşamından hala kopamamış olması şeklinde sıralayabiliriz.

Facebook’ta partnerinizin hesap bilgilerine sahipseniz veya tam tersi, partneriniz sizin hesap bilgilerinize sahipse, site üzerinden yapılan aramalar görülebiliyor. Facebook’ta yaptığınız aramaların başkaları tarafından görünmesini istemiyorsanız, Facebook arama geçmişini silmeniz gerekiyor. Nasıl mı yapacaksınız? Aşağıdaki adımlar uygulayın!

Facebook Arama Geçmişi nasıl silinir?

1- Facebook profil sayfanıza girin.
2- Facebook kapak fotoğrafınızın altında bulunan Hareketler Dökümü‘ne tıklayın.

Facebook Arama Geçmişi
Facebook Harketler Dökümü

3- Açılan sayfada sol taraftaki menüde yer alan “Yorumlar” seçeneğinin altındaki DAHA FAZLA yazan yere tıklayın.

Facebook Hareketler Dökümü Menüsü
Facebook Hareketler Dökümü Menüsü

4- Genişleyen menüde “Ara” yazan yere tıkladıktan sonra Facebook’ta şimdiye kadar yaptığınız aramaların yeniden eskiye doğru sıralandığını göreceksiniz.
5- Facebook Arama Geçmişi‘nizi silmek için sayfanın sol üstünde yer alan “Arama Kayıtlarını Sil” yazısına tıklamanız gerekiyor.

Facebook Arama Kayıtlarını Silme
Facebook Arama Kayıtlarını Silme

6 YORUMLAR

  1. Facebook’un sürekli kayıt altında tuttuğu arama geçmişine yönelik bu işlem çoğu kullanıcıyı büyük dertten kurtaracaktır. Bu güzel makale için teşekkürler. 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.