En İyi Akıllı Saat Uygulamaları

En İyi Akıllı Saat Uygulamaları

Apple “Watch” ile akıllı saat pazarına girmeyi planlayadursun, pazarın şu andaki tek patronu Google, Android Wear işletim sistemi ile giyilebilir teknolojilerdeki hakimiyetini iyice sağlamlaştırdı. Tüm akıllı saat sistemlerini tek bir platformda toplayan Wear, geliştiricilerin Android ile alıştığı basitleştirilmiş yazılım sistematiği ve ortak uygulama marketi sayesinde pek çok uygulamaya ev sahipliği yapıyor artık. Akıllı saatinizde bildirimleri görmek ve telefon görüşmesi yapmanın dışında yapabileceklerinizi bilmiyor musunuz? Ya da geliştiricilerin bu platformda yapabilecekleri ilginç fikirleri deneyimlemek mi istiyorsunuz? O halde bu liste tam size göre: İşte akıllı saatinizde görmek isteyeceğiniz birbirinden ilginç uygulamalar

En İyi Akıllı Saat Uygulamaları
En İyi Akıllı Saat Uygulamaları

1- Evernote

Adroid işletim sistemi için tartışmasız en iyi not alma uygulaması Evernote, akıllı saatlerimizde de kullanıma hazır. Telefonunuzdaki notları ve hatırlatıcıları saatinizin ekranından görmeyi sağlayan Evernote’un bu versiyonunda işleri kolaylaştıran bir de sesli komut özelliği var. Ekranınızdaki bildirim notuna sesli komutlarla eklemeler yapabiliyor, hatta yeni bir not açabiliyorsunuz. Telefonunuzu çıkartıp, uygulamayı ve içindeki notu açıp klavyeyle bir şeyler eklemekten çok daha hızlı ve pratik bir çözüm.

2- Find My iPhone

Bu uygulama annesine ya da eşine ulaşamadığı eşyaların yerini soran erkekler için üretilmiş olmalı. Akıllı saatinize yükleyebileceğiniz ücretsiz “Find My iPhone” uygulamasını kullanarak telefonunuzun alarmını tetikleyebiliyor ve kaybettiğiniz düşündüğünüz telefonunuzu bulabiliyorsunuz. Uygulamanın ücretli versiyonunda ise telefonunuzun flaşını açma ve zil/alarm sesini değiştirmek gibi seçenekler var.

3- Attopedia

Akıllı saatinizin ekranında bildirim okumaktan sıkıldınız mı? Peki dünyanın en büyük açık kütüphanesini okumaya başlamaya ne dersiniz. Attopedia uygulaması ile akıllı saatniz Wkipedia makalelerini okunabilir parçalara bölüyor ve ekranına yerleştiriyor. Ekranda yapacağınız yukarı aşağı kaydırma, bulunduğunuz başlığın içeriğine hızlıca göz gezdirmenize yararken, saat ekranını sağa sola kaydırarak bir sonraki başlığa geçebiliyorsunuz.

4- Wear Hydrate Me

Günlük koşuşturma sırasında su içmeyi unutanlardan mısınız? O halde Wear Hydrate Me – Wear Beni Sula tam size göre. Bu basit uygulama sesli, görüntülü ve hatta titreşimli uyarılarla size su içmeyi hatırlatıyor ve gün içinde kaç bardak su içtiğinizi gösteriyor. Weat Hydrate Me ile günlük, haftalık ve aylık su tüketiminizi görebilir ve kişisel hedefler de belirleyebilirsiniz.

5- Duolingo

2015 hedefleriniz arasında yeni bir dil öğrenmek ya da paslandığınız bir dili yeniden canlandırmak var mıydı? O halde sizi çok popüler bir dil öğrenme uygulaması olan Duolingo ile tanıştıralım. Başarısı kanıtlanmış kelime kartları alıştırmalarını akıllı saatinizin ekranına taşıyan Duolingo’nun iki vurucu yanı var: Birincisi, Duolingo’daki kelime kartları ve akıllı saat hiç sırıtmayan bir birliktelikle beyin için yararlılığı kanıtlanmış dil alıştırmaları sunuyor. İkincisi, bilgisayarımızda ve akıllı telefonumuzda halihazırda olan Duolingo bizi akıllı saatte de yalnız bırakmıyor ve alıştırmadan kaytarmamıza engel oluyor. O dil bu sene öğrenilecek!

6- Issimo

Issimo, akıllı satler için üretilmiş eksiksiz bir metronom; üstelik fazlası da var: Issimo ekran görünümünü ters çeviren ve titreşimle ritm veren şahane bir sahne moduna sahip. Tempoyu ve ritmi ayarlayın ve başlat tuşuna basın; akıllı saatiniz bir metronoma dönüştü bile! Teknoloji düşkünü müzisyenlere şiddete tavsiye olunur.

7- IFTTT

Popüler komut uygulaması IFTTT artık akıllı saatlerde de kullanılabiliyor. Programcılık mantığının basitleştirilmiş hali olan bu uygulama, koşullara bağlı olarak akıllı cihazlarınıza emirler vermenize yarıyor. “Ekrana dokunduğumda GPS koordinatlarımı e-mail olarak gönder” ya da “Facebook’ta biri beni etiketlediğinde, etiketlendiğim resmi Dropbox hesabıma yükle” gibi yüzlerce komutu artık akıllı saatinizle belirleyip uygulayabiliyorsunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.