Dünyanın Çeşitli Yerlerinden Görülmeye Değer 10 Doğa Manzarası

dünyanın en güzel manzaraları

Gitmeye her ne kadar fırsat bulamasak da, dünyanın en güzel 10 doğa manzarası sizler için derleyip paylaşmak istedik. Bazen günlük hayatın stresinden bunaldığımızda, kendimizi doğanın huzur dolu kucağına bırakırız ya da bırakmak isteriz. Kimimizin de yoğun iş temposu ve yorucu hayat şartlarından bunu yapmaya fırsatı olmuyor. Oksijenle dolu, şehrin gürültüsünden, korna sesleri ve egzoz gazlarından, yaşamın sıkıcı temposundan uzak sizi sizden alacak bir yeryüzü cenneti hayal edin.

***Sponsorlu Reklamlar***

Dünyanın En Güzel 10 Doğa Manzarası

1. Sogne Fiyordu

Sogne Fiyordu

Doğu Norveç’te bulunan bu eşsiz güzellikteki doğa manzarasını mutlaka görmelisiniz. 200 kilometre uzunluğuyla dünyada ikinci sırada ve buzul çağlarından kalma bu muhteşem yeryüzü şekillerini görmek için yılda on binlerce turist Norveç’e akın ediyor.

2. Kristal Turkuaz Gölü

Kristal Turkuaz Gölü

Çin’ de bulunan bu doğal güzellik adından da anlaşılacağı üzere ağaçların ve yeşil doğanın kalbinde kristal berraklığındaki suyu ve eşsiz güzelliğiyle size masallar ülkesinde olduğunuz hissini vermeye yetiyor. Çin gibi kalabalık bir ülkede böylesi bir güzelliğin saf ve zarar görmeden kalabilmesi için Çinli yetkililer özel ilgi gösteriyor. Bölgeyi ziyaret eden turist sayısı da oldukça fazla.

***Sponsorlu Reklamlar***

3. Woodlands-Hollanda

Woodlands

Ağaçları, orman havasını, yeşili seviyorsanız bu orman tam size göre demektir. 22 hektarlık büyüklüğünde, içindeki göller ve doğal yaşam merkezleriyle Hollanda’nın çekim merkezlerinden olan bu eşsiz manzarayı görmelisiniz.

4. Altay Dağları

Altay Dağları

Her yıl turist sayısını artıran ve eşsiz güzelliğiyle dünyada mutlaka görülmesi gereken 100 yer arasında ilk sıralarda olan Altay Dağları; Altay Türkleri’nin halen etrafında yerleşik ya da göçebe hayata devam ettiği, denizden 2500 metre yükseklikte ve bölge halkı tarafından kutsal olarak kabul edilen cennet misali eşsiz topraklardır. Rusya’ ya yolunuz düşerse bu manzarayı görmeden dönmemelisiniz.

5. Roraima Dağı

Roraima Dağı

Bulutların üzerine seyahat etmek isterseniz eğer, Venezuella’daki Roraima dağına bir gezi planlayabilirsiniz.

6. Karadeniz Yaylaları

dünyanın en güzel manzaraları

Orman, yeşil, doğa dediniz mi Türkiye’ de ilk akla gelen yer Karadeniz olur. Tertemiz havası, uçsuz bucaksız yaylaları, çay tarlaları ve ormanlarıyla Karadeniz ülkemizde bulunan turizm merkezlerinden yalnızca bir tanesi. Eğer halen Karadeniz’e bir seyahat planlamıyorsanız doğayla iç içe olmayı ne kadar istediğinizi sorgulamalısınız.

7. Seyşeller

Seyşeller

Bembeyaz kumu, turkuaz rengi suyu, palmiye ağaçlarıyla adeta bir tropikal cennet olan bu turizm merkezi, Hint Okyanusu üzerinde bulunuyor. Şeyseller Cumhuriyeti 155 in üzerinde ada parçalarından oluşuyor.

***Sponsorlu Reklamlar***

8. Plitvice Şelalesi

Plitvice Şelalesi

Hırvatistan’ın en eski milli parkı olma özelliğini taşıyan ve doğanın kalbinde bulunan Plitvice Şelalesi 16 adet gölü birbirine bağlayan şelalelerden oluşuyor. Yeşilin her tonunu burada bulabilir ve suyun huzur veren sesine kendinizi bırakabilirsiniz.

9. Moraine Gölü

Moraine Gölü

Moraine Gölü, Kanada’nın Banff ulusal parkında bulunan buzullarla beslenen bir göldür. 1885 metre yükseklikte yer alan bir vadinin içinde yer almaktadır. Büyüleyici güzelliğiyle Ölmeden önce görmeniz gereken 100 yer arasına ilk sıralarda girmiştir.

10. Japon Bahçesi

portland oregon japon bahçesi

***Sponsorlu Reklamlar***

Portland Oregon’da bulunan ve büyüleyici güzelliğiyle ziyaret eden herkesi etkileyen, mükemmel şekilde dizayn edilmiş parkı mutlaka görmelisiniz. Kendiliğinden oluşmamış olsa da, insan vasıtasıyla var edilmiş olan doğal yaşam ve parkların arasında ilk sıralarda yer alıyor ve listemizde 10 numarayı veriyoruz.

***Sponsorlu Reklamlar***

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here