Diş Tartarları Nasıl Temizlenir? (Doğal Çözüm!)

diş tartarı neden olur
diş tartarı neden olur

Diş tartarı oluşmasını önlemek için diş fırçası, diş ipi ya da antiseptik gargaralarla dişlerin temizlemesi gerektiğini hepimiz biliyoruz. Öncelikle diş tartarı (ya da diş taşı) nasıl oluşur sorusunun cevabını verelim. Diş tartarları neden oluşur? Tartar Nedir?

***Sponsorlu Reklamlar***

Diş tartarları için ev yapımı doğal çözüm

Diş Tartarı Nedir?

Diş temizliği konusunda ne kadar hassas olursanız olun, buna rağmen ağzınızda bakterilerin yaşadığını unutmayın. Bu bakteriler proteinler ya da gıdalarla birlikte dişinizde dental plak (diş tartarı ya da diş taşı) denilen bir film tabakasının oluşmasına neden olur. Dişlerinizi düzenli olarak fırçalasanız bile, fırçalamayı ihmal ettiğiniz dişlerin arka kısımlarında diş tartarı oluşacaktır. Diş plakları diş çürümelerinin ve diş eti sorunlarının ana nedenlerinden birisidir. Diş tartarından kurtulmanın tıbbi yolu bir diş hekimine başvurmaktır. Diş hekimi diş tartarını profesyonel yöntemlerle temizleyecektir. Ancak diş tartarlarından kurtulmanın doğal çözümü de var.

Diş tartarları nasıl temizlenir? (Doğal çözüm)

40 gram ceviz kabuğunu bir bardak suda 20 dk kaynatın ve süzün. Dişlerinizi günde 3 defa bu suyla fırçalayın. Diş taşlarınızdan kurtulun. Bize dua etmeyi unutmayın!

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here