Diş Tartarları Nasıl Temizlenir? (Doğal Çözüm!)

diş tartarı neden olur
diş tartarı neden olur

Diş tartarı oluşmasını önlemek için diş fırçası, diş ipi ya da antiseptik gargaralarla dişlerin temizlemesi gerektiğini hepimiz biliyoruz. Ancak bu eylemleri düzenli olarak yapsak da, sigara içmek, aşırı çay ve kahve tüketmek gibi alışkanlıklarımız diş tartarı oluşmasına neden olabilir. Peki, diş tartarları doğal yollarla nasıl temizlenir? Bu konuda etkili olan birçok doğal yöntem vardır. Ancak bazıları diğerlerinden daha etkilidir ve diş tartarlarını kısa sürede temizleyebilir. Bu yazımızda böyle bir çözüme yer vermek istedik ve diş tartarı temizliği için ceviz kabuğu yöntemini sizlerle paylaştık.

Diş Tartarı Nedir? Neden Oluşur?

Öncelikle diş tartarı (ya da diş taşı) nasıl oluşur sorusunun cevabını verelim.

Diş tartarları için ev yapımı doğal çözüm

Diş temizliği konusunda ne kadar hassas olursanız olun, buna rağmen ağzınızda bakterilerin yaşadığını unutmayın. Bu bakteriler proteinler ya da gıdalarla birlikte dişinizde dental plak (diş tartarı ya da diş taşı) denilen bir film tabakasının oluşmasına neden olur. Dişlerinizi düzenli olarak fırçalasanız bile, fırçalamayı ihmal ettiğiniz dişlerin arka kısımlarında diş tartarı oluşacaktır. Diş plakları diş çürümelerinin ve diş eti sorunlarının ana nedenlerinden birisidir. Diş tartarından kurtulmanın tıbbi yolu bir diş hekimine başvurmaktır. Diş hekimi diş tartarını profesyonel yöntemlerle temizleyecektir. Ancak diş tartarlarından kurtulmanın doğal çözümü de var.

Diş tartarları nasıl temizlenir? (Doğal çözüm)

40 gram ceviz kabuğunu bir bardak suda 20 dk kaynatın ve süzün. Dişlerinizi günde 3 defa bu suyla fırçalayın. Diş taşlarınızdan kurtulun. Bize dua etmeyi unutmayın!

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.