Böbrekleri Temizleyen Maydanoz Çayı Tarifi

bobrekleri temizleyen icecekler

Böbrekleriniz, kanınızdaki zararlı maddeleri ve toksinleri temizlemek için sürekli çalışıyor. Böbreklerinize aşırı yüklendiğinizde, özellikle yeterince su içmiyorsanız veya onları temizlemek için yeterli idrar üretmiyorsanız dokularında yavaş yavaş toksin toplayabiliyor. Ayrıca sigara içmek, fast food yemek ve alkol almak gibi diğer alışkanlıklar karaciğeriniz ve böbreklerinizin aşırı çalışmasına neden olabilir. Karaciğeri temizleyen detoks yöntemleri gibi, böbrekleri temizleyen detoks yöntemleri de vardır. Yeterince su içmek, sağlıklı beslenmek ve alkol alımını durdurmanın yanında aşağıda yer verdiğimiz böbrekleri temizleyen çaylar da etkili bir böbrek detoksu için size yardımcı olabilir.

böbrek temizliği için maydanoz çayı tarifi

Böbrekleri Temizleyen İçecekler

böbrekleri temizleyen içecekler

1. Maydanoz Çayı

Maydanoz idrar üretimini artıran ve idrar atımını kolaylaştıran diüretik bir bitkidir. Bu etki sayesinde, geleneksel olarak idrar yolu enfeksiyonları ve böbrek taşı tedavisinde kullanılmıştır. Ayrıca böbrekleri temizlemek ve ödem tedavisi için de sıklıkla kullanılmaktadır.

Kadınların maydanoz çayı kullanımında dikkat olması önemlidir. Çünkü regl düzensizliği veya leke oluşumuna neden olabilmektedir. Hamile kadınlar ise kullanmaktan tamamen kaçınmalıdır.

Çayı hazırlamak için, bütün maydanozu yıkayıp parçalayın ve 4 bardak suyla orta büyüklükteki bir tencereye koyun. Karışımı kaynatın ve çayın demlenmesi için 5-10 dakika kısık ateşte kaynatmaya devam edin. Soğutun, yaprakları sıkın ve buzdolabında kapalı bir kavanozda saklayın. En iyi etkiyi elde etmek için, bir hafta boyunca her sabah bir bardak için.

2. Bamya Suyu

Düzenli olarak bamya yemek, özellikle diyabet hastalarında böbrek hasarının önlenmesinde önemli kan şekeri düzeylerini dengelemek için şeker metabolizmasını düzenler.

Yapılan bir araştırmada, düzenli olarak her gün bamya yiyen diyabet hastalarında böbrek hasarı belirtilerinin azaldığı tespit edilmiştir.

Diyabet hastası olmasanız bile, bamya suyu böbreklerinizdaki ağır metaller ve toksinleri temizleyerek sağlıklı çalışmalarını sağlamanıza ve organ yorgunluğunu önlemenize yardımcı olur.

Bamya suyunu hazırlamak için, iki adet taze bamya tanesinin uçlarını kesin ve tamamen su içinde kalacak şekilde su ilave edin. Bir gece boyunca bekletin. Sabah bamyaları çıkarın ve aç karna için. Bamba suyunu içtikten sonra 30 dakika boyunca hiçbir şey yememeye dikkat edin. Böbrekleri temizlemek için bir hafta boyunca her gün tekrarlayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.