Her Kadının Aşk Hakkında Mutlaka Öğrenmesi Gereken 5 Ders

Aşk hakkında bilinmesi gerekenler. Aşkı ararken hepimiz hatalar yaparız. Onu o kadar çok istiyoruz ki, her şeyi yapmaya, her şeyden ödün vermeye, ona sahip olmaya istekliyiz. Ve aynı şeyleri tekrar tekrar yapma eğilimindeyiz ve asla öğrenmiyoruz.

aşk hakkında bilinmesi gerekenler

Aşık bir kadın olarak genellikle kendi değerinizi anlamakta zorlanabilirsiniz. İşte her kadının, ilişkiler yolundaki kalp acısından ve üzüntüden kurtulmak için aşk hakkında bilmesi gereken birkaç ders.

Kadınların aşk hakkında öğrenmesi gereken ancak çoğu kadının görmezden gelmeye eğilimli olduğu birkaç ders var.

Aşık oluyoruz ve ayrılıyoruz, aşık oluyoruz ve ayrılıyoruz (tekrar tekrar…) ve bunun neden ve nasıl olduğunu asla öğrenemiyoruz. Sonuç olarak, tarihi tekrarlamaya ve yalnız kalma riskine mahkum oluyoruz!

Aşk çok karmaşıktır. Bir gün prensimizin gelip ayaklarımızı yerden keseceğine ve sonsuza kadar mutlu yaşayacağımıza inanırız. Televizyonda ve filmlerde gördüğümüz ilişkilerin gerçek olduğunu düşünürüz. Külkedisi veya Titanik’teki Rose gibi davranırsak prensimizi veya Jack’imizi bulacağımıza inanırız.

Ne yazık ki, çoğu ilişki ekranda olduğu gibi gelişmez. Yine de her zaman yaptığımız şeyleri yapmaya devam edersek, ruh ikizimizin ortaya çıkacağına ve sonsuza dek mutlu yaşayacağımıza inanarak tutunuruz.

Kadınların aradıkları aşkı bulabilmeleri için çok geç olmadan aşk hakkında öğrenmeleri gereken 5 dersi anlatayım.

Her Kadının Aşk Hakkında Bilmesi Gerekenler: 5 Ders

  1. Seks aşka eşit değildir.

Hayatının bir noktasında, bir erkekle onun kendisini sevmesini istediği için seks yapmamış tanıdığım tek bir kadın yok. Ve bu neredeyse istisnasız olarak, insanların hemen yatağa düştüğü ve sonra delice aşık olduğu filmlerde olduğu gibi işe yaramıyor.

Erkekler seks ister. Alabilecekleri kadar seks. Ama birçok erkek için seks aşka eşit değildir. Bırakın eşiti, gibi bile olmayabilir. Erkekler için seks sekstir.

Kadınlar için seks farklıdır. Seks, kadınların çok istediği duygusal bir bağ yaratır.

Sonuç olarak kadınlar, bir erkekle cinsel ilişkiye girerse ona sadece istediğini vereceğine değil, aynı zamanda onunla duygusal bir bağ kuracağına ve erkeğin onu seveceğine inanmaktadır.

Peki bu işe yarıyor mu? Genellikle hayır.

Bir erkekle seks yapmak için en iyi neden, bunu istemektir. Bunun ötesinde, hiçbir şeyin garantisi yoktur.

Bu, kadınların çok geç olmadan aşk hakkında öğrenmesi gereken çok önemli bir derstir!

  1. İletişimde değilse, ilgilenmiyordur.

Kaç kez telefonlarımızın başına oturduk ve o mesaj bildirimi için ekranı izleyerek bekledik. Ya da bir filmden sonra telefonumuzu açtık ve umutsuzca sevdiğimiz adamdan bir mesaj gelmesini umduk.

Ve kaç kez hayal kırıklığına uğradık?

Aşk hakkında bilmeniz gereken bir şey, sizinle iletişim kurmayan bir erkeğin sizinle ilgilenmediğidir. Meşgul olduğunu, kapsama alanı dışında olduğunu veya uyuduğunu kendinize söyleyebilirsiniz, ancak sürekli olarak sizi habersiz bırakıyorsa, bahanelerle tekrar ortaya çıkıyorsa, o zaman ilgilenmiyordur.

Erkekler avcıdır. Bu onların doğasında vardır. Ve eğer sizinle iletişim kurmak isterlerse veya sizinle olmak isterlerse, bunun için her şeyi yaparlar. Eğer istemiyorlarsa hiçbir şey yapmazlar.

Ayrıca, ortadan kaybolan ve sonra tekrar ortaya çıkan adamlar, büyük olasılıkla sıkıldıkları veya azgın oldukları için yeniden ortaya çıkarlar. Bu yüzden seni kandırmalarına ya da geri çekmelerine izin verme.

Erkeklerin neden iletişimde kalmadığına dair kendi kendinize sürekli bahaneler mi üretiyorsunuz? ‘Size karşı olan duygularından korktuklarına’ ya da çok çalıştıklarına ya da zor bir günün ardından uyuduklarına mı inanıyorsunuz? İçinizdeki bunların hiçbirinin doğru olmadığını bilen o duyguyu görmezden mi geliyorsunuz?

Cevabınız evet ise, kadınların öğrenmesi gereken bu dersi öğrenin ve sizinle sürekli iletişim kurmak isteyen birini bulun!

  1. Yapışkan olmak onu yalnızca uzaklaştırır.

Gerçekten bir kadının yapabileceği en kötü şey erkeğine yapışmaktır.

Çeşitli nedenlerle yapışkan hale geliriz; kıskançlık, güvensizlik, bilinmeyenden korkma, sahiplenme. Bunların hepsi bir sebepten dolayı var olabilir. Ancak kendinizi yapışkan gösterirseniz, erkeğinizi uzaklaştırırsınız.

Peki neden? Çünkü kimse üstüne yapışılmasından hoşlanmaz. Özellikle erkekler. Tabii kadınlar da… Bu başka birinin eylemlerinden ve duygularından sorumlu olduğumuzu hissettirir. Özgürlüğümüzü kaybettiğimizi hissettirir.

Yapışkanlık her iki taraf için de iyi bir şey değil.

Bir ilişkide kim olduğunuzu bilmek önemlidir. Kendin ol. Dürüst ol. Sana olan hislerinde güvende ol. Yapamıyorsanız, ölçülü, ılıman bir şekilde doğrudan ele almanız gerekir. Yapışarak değil.

Eğer yapışırsanız, erkeğiniz ortadan kaybolur.

  1. Kendinizi sevmiyorsanız, O da sizi sevmez.

Pek çoğumuz, bir ilişkinin yürümesi için gerekli olan herhangi bir şekle sokulmayı bekleyen kil yığınları gibi ilişkilere gireriz. İlişki dışında kim olduğumuzu bilmeyiz ve sadece başka biriyle bağlantı kurarak kim olduğumuzu bileceğimizi düşünürüz.

Bu DOĞRU DEĞİL.

Özellikle bir ilişkiye girerken bu dünyada kim olduğunuzu bilmek önemlidir. Kim olduğunuzu, inançlarınızın ve değerlerinizin ne olduğunu, hayatınızın her alanında sizin için neyin önemli olduğunu, ne olmadan yaşayıp yaşayamayacağınızı biliyorsanız, o zaman birinin aşık olacağı türden bir insan olursunuz. Kendine güven duyacaksın ve hak ettiğin birini kendine çekeceksin.

Tersine, kim olduğunuzu anlamak için bir erkek bulana kadar beklerseniz veya daha da kötüsü, bir erkek için kendinizi değiştirirseniz, o zaman mutsuz ve yalnız kalırsınız. Kendinden başka bir şey olmak bir yalandır ve yalanlar sürdürülebilir değildir. Ve kendine yalan söyleyen bir kadın, sadece kendisine yalan söyleyen erkekleri cezbeder.

Öyleyse, bu dünyada kim olduğunu bil ve hak ettiğin adamı bul.

  1. Eğer ondan ayrılırsan, iyi olacaksın.

Bu, çoğumuzun inanmadığı bir şeydir. Hiçbir koşulda tek başımıza iyi olmayacağımıza inanırız. Sanki dünya çiftler için bir yerdir ve bekar olmak kabul edilemezdir.

Beş yılını yalnız geçirmiş biri olarak, yalnız olmanın sadece güzel değil, aynı zamanda harika olduğunu söylemek için buradayım. Yalnız olmak, istediğiniz zaman kalkıp uyumanız, izlemek istemediğiniz hiçbir spor programını izlememeniz, asla klozetin altını temizlemek zorunda kalmamanız veya yerdeki çamaşırları toplamamanız gerektiği anlamına gelir. Dilediğiniz yere ve istediğiniz kişiyle seyahat edebilirsiniz. Paranızı uygun gördüğünüz gibi harcayabilirsiniz. Kendi evreninizden sorumlusunuz.

Beni yanlış anlama. Başka biriyle birlikte olmanın harika bir şey olduğunu biliyorum. Ama yalnız olamayacağını düşündüğün için biriyle birlikte olmak harika bir şey değil. Sizi sevmeyen, saygı duymayan ve değer vermeyen biriyle ilişki içinde olmak, yalnız olmaktan daha iyi değildir.

Sizi sevmeyen, değer vermeyen ve saygı duymayan biriyle birlikte olduğunuzda, hayatınız endişeyle dolu olur, her an başka birinin kaprislerinin insafına kalmanın iniş çıkışları olur. Bu, her gün acı çekmenize neden olur.

Yalnız olmak, Bridgerton’ı izlemek ve bir kadeh şarap içmek daha iyi olmaz mıydı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here