Artrit (Eklem İltihaplanması) İçin Bitkisel Tedavi: Zerdeçal

Artrit bitkisel tedavi zerdeçal

Zerdeçal, iyileştirici etkileri etkileyici olan bitkiler arasında yer alıyor. Birçok çalışma, zerdeçalın karaciğer yağlanması, kilo verme ve hatta kanserle mücadelede yardımcı olabileceğini göstermiştir. Zerdeçal, hastalıkların iyileşmesine prozac gibi kimyasal ilaçlardan daha etkili yardımcı olabilir. Bir sağlık dergisinde yayınlanan raporda, doktorların ve hemşirelerin alternatif veya tamamlayıcı ilaçları kendilerinin de kullanmasının her geçen gün daha fazla muhtemel olduğunu belirtmiştir. New York’taki Northern Westchester Hastanesi’ndeki bütünleyici tıp direktörü Dr. Minerva Santos, “Birçok uygulamamda zerdeçal kullanıyorum. Harika bir baharat.” diyor. Artrit’in bitkisel tedavisinde zerdeçal kullanımıyla ilgili ayrıntılı bilgiler için okumaya devam edin.

Artrit İlaçlarında Kullanılan “İbuprofen” Kalp İçin Zehirleyicidir

Yayınlanan bir inceleme, artrit ilaçlarında kullanılan etken madde ibuprofen’in kalp için satışı yasaklanan anti-enflamatuar bir ilaç olan Vioxx kadar zehirleyici olduğunu göstermiştir.

Araştırmacılar, ibuprofen veya diklofenak gibi ağrı kesicilerin uzun süreli yüksek dozda kullanımının, kalp krizi riski açısından potansiyel tehlikelerinden dolayı geri çekilen Vioxx ile aynı derecede tehlikeli olduğunu belirtiyor.

eklem ağrıları için bitkisel tedavi

İbuprofen’e Doğal Alternatif: Zerdeçal

Araştırmalar zerdeçal özünün tek başına veya diğer bitkisel maddelerle birlikte alınmasının, iltihabın neden olduğu osteoartrit’e bağlı ağrıyı azaltabildiğini göstermektedir.

Yapılan bir çalışmada, zerdeçalın dizdeki osteoartrit ağrısını azaltmak için ibuprofen kadar etkili olduğu tespit edildi.

Alternatif ve Tamamlayıcı Tıp Dergisi’nde yayınlanan çalışmada primer diz osteoartriti olan yüz yedi hasta (107) incelendi. Yarısına 6 hafta boyunca günde 2 gr kurkumin özü, diğer yarısına günde 800 mg ibuprofen verildi.

Çalışmanın sonunda kurkumin verilen grup bireylerinin ağrıları, ibuprofen verilen grubunki ile eşit miktarda azaldı. Daha fazla katılımcıya (367) sahip bir başka çalışma benzer sonuçlar göstermiştir.

İbuprofen Vs. Zerdeçal

İbuprofen mide ağrısı, bulantı, kusma, baş ağrısı, ishal, kabızlık, baş dönmesi veya uyuşukluk gibi yan etkilerin yanı sıra, karaciğer üzerinde yıkıcı etkilere neden olabilir. Ayrıca görme bozukluğu, ruh hali değişiklikleri, kolay morarma veya kanama ve ilaç bağımlılığına yol açabilir.

Buna karşılık, zerdeçal genellikle tüketmek için güvenlidir. Toz zerdeçal, ağırlık olarak yaklaşık %2-4 kurkumin içerir. Faydalarını görmek için yemeklerinize ekleyebilir veya çayını içebilirsiniz. Ek olarak, zerdeçal takviyeleri tüketmeyi de seçebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.